2021
X
04
pon.

IV Pałacowe Targi Senioralne już 10 października!

10.października już po raz czwarty w Pałacu Jankowice spotkają się organizacje, instytucje gminne oraz grupy działające na rzecz Seniorów i realizujące inicjatywy międzypokoleniowe. Wszystko po to, by być razem, inspirować, budować sieci wsparcia, zaprezentować co jest realizowane na terenie Gminy Tarnowo Podgórne na rzecz Seniorów, a także otworzyć się na nowe możliwości. W programie znajdą się m.in.:

godz. 13.00-14.30 Warsztaty jesiennych kompozycji

Zajęcia dla członków Kół i Klubów Seniora poprowadzi Magdalena Kokoszko. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności przydatne w tworzeniu ozdób pasujących do jesiennej aury. Wykreowane kompozycje ozdobią wnętrza wybranych instytucji współpracujących z Seniorami Gminy Tarnowo Podgórne.

godz.14.30-15.00 Prezentacja grupy tanecznej TCS oraz organizacji pozarządowych realizujących projekty dla Seniorów na terenie Gminy Tarnowo Podgórne

godz. 15.00-16.30 Autorski wykład Sędzi Anny Marii Wesołowskiej

„Budowanie bezpiecznego otoczenia Seniorów w świetle współczesnych zagrożeń”

Anna Maria Wesołowska – sędzia w stanie spoczynku, osobowość telewizyjna, propagatorka edukacji prawnej wśród młodzieży. Przez lata orzekała w łódzkich sądach – m.in. w sprawach przestępczości zorganizowanej, w tym łódzkiej „ośmiornicy” i gangu Popeliny. Jest współautorką ustawy o świadku koronnym. Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje walczyła o przyjazne pokoje przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw. Występuje w programie „Sędzia Anna Maria Wesołowska” – najpierw emitowanym na antenie TVN, a teraz stacji TTV. Mogliśmy ją oglądać również w programie „Wesołowska i mediatorzy”. Od lat angażuje się w edukację prawną dzieci i młodzieży. Pisała felietony do „Dziennika Łódzkiego”, zainicjowała program uczestniczenia uczniów w rozprawach sądowych, wydała książkę „Bezpieczeństwo młodzieży”, odwiedziła tysiące szkół i przedszkoli w całym kraju. Przez 10 lat była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka. W 2020 roku na platformie How2 wydała ebook „Stalking, posiadanie narkotyków i inne czyny zabronione. Poradnik prawny dla młodzieży i nie tylko”. Od 2012 jest członkinią Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.  

17.00 Pałacowe spotkanie integrujące, wymiana doświadczeń  

IV Targom Senioralnym w Pałacu Jankowice towarzyszyć będzie wystawa pt.: „Seniorzy z pasją II” prezentująca malarstwo oraz prace z ceramiki i rękodzieło. Na targach nie zabraknie informacji dotyczącej kompleksowej oferty aktywizującej, kulturalnej i edukacyjnej dla Seniorów.

Seniorzy, widzimy się w Pałacu !

Aktualności

Zobacz następny artykuł