2019
IX
29
niedz.
11:00

„AtmoSFERA POEZJI z Aleksandrem Machalicą”

Kolejnym naszym gościem będzie aktor teatralny i filmowy, Aleksander Machalica, który przeczyta poezję miłosną Stanisława Barańczaka. Artyście towarzyszył będzie gitarzysta, Kacper Budziszewski.

Aleksander Machalica zadebiutował na scenie w 1975 roku w roli tytułowej w Kowalu Gustawa Morcinka w reżyserii Jerzego Zitzmana w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej. Następnie występował w takich teatrach jak: Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrze Narodowym w Warszawie oraz Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 1989 roku jest aktorem Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie obecnie występuje w takich przedstawieniach jak: Pan Tadeusz (reż. M. Grabowski), Ambona Ludu i Asymilacja (reż. P. Kruszczyński), Obwód głowy (reż. Z. Brzoza). Na dużym ekranie publiczność mogła go zobaczyć w takich obrazach jak: Zabij mnie glino (reż. J. Bromski), Vinci i Volta (reż. J. Machulski). Na koncie ma udział w licznych serialach, takich jak: 07 zgłoś się, Samo życie, Złotopolscy, M jak Miłość, Na dobre i na złe, Lekarze, Artyści czy Blondynka. W 1997 roku otrzymał Srebrną Maskę, przyznawaną przez Lożę Patronów Tetaru Nowego w Poznaniu za role: Algiero w Nie-Boskiej komedii Zygmunta Krasińskiego w reż. K. Babickiego, Camilla w Zimowej opowieści Williama Shakespeare’a w reż. K. Warlikowskiego oraz monodram Ojciec wg Antona Czechowa.


Darmowe wejściówki będą dostępne od 16 września 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.