2019
X
06
niedz.
15:00

Koncert klarnetowy – Volodymyr Dobrynchuk

Drugi tydzień października upłynie nam przy dźwiękach muzyki klarnetowej. W ramach I edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Józefa Madei, który odbędzie się na terenie naszego województwa w dniach 6-9 października 2019 r. będzie można wysłuchać światowej sławy klarnecisty.

W Sali Koncertowej Pałacu Jankowice wystąpi Volodymyr Dobrynchuk. Towarzyszyć mu będzie Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa, w skład której wejdą m.in. uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. Orkiestrę poprowadzi prof. Zdzisław Nowak.

Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei to wyjątkowe  przedsięwzięcie artystyczne. Podczas Festiwalu odbędzie się wiele interesujących wydarzeń  – koncerty, wykłady, lekcje mistrzowskie oraz spotkania z wyjątkowymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy.  Podczas koncertów wykonywane będą kompozycje (w tym premierowe) na jedyną tego typu orkiestrę w Polsce – Festiwalową Orkiestrę Klarnetową. Najważniejszym celem Festiwalu jest prezentacja najwybitniejszych osiągnięć polskiej literatury muzycznej oraz upamiętnienie ważnych dla świata muzycznego rocznic. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Józefa Madei, mające swoją siedzibę w Poznaniu, ale działające na terenie całej Polski
i współpracujące z wieloma instytucjami kultury również za granicą.

Patronem Festiwalu jest Józef Madeja (1892-1968) – wybitny profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu – klarnecista, zasłużony organizator życia muzycznego Wielkopolski. W ramach uhonorowania działalności Madei, Stowarzyszenie stworzyło Festiwal, który pozwoli podtrzymać pamięć o tym wybitnym muzyku i kompozytorze, a także wpłynąć na rozwój kultury na terenach Wielkopolski.

Do zobaczenia!


Darmowe wejściówki będą dostępne od 23 września 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.