2019
VII
08
pon
10:00

Kossakowie w Pałacu Jankowice

Już niebawem na ścianach Pałacu Jankowice zawisną dzieła wielkich polskich malarzy – Juliusza i Wojciecha Kossaków. Do połowy września będzie można oglądać najcenniejsze płótna z prywatnych kolekcji, zwykle niedostępne dla zwiedzających. Wystawę, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne – Tadeusza Czajki, organizuje Fundacja RAFAKO – Grupa PDG oraz Pałac Jankowice.

Tę unikatową wystawę Fundacja zorganizowała po raz pierwszy w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W roku jubileuszu, odbywała się pod Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej i pokazywana była w wypełnionych po brzegi muzealnych salach w Szwajcarii, Francji i oczywiście w Polsce.

Mistrzowsko malowane akwarele, gwasze oraz obrazy olejne Kossaków to odwzorowany pędzlem patriotyzm i tęsknota za wolnością. Zarazem także obraz umiłowania przyrody polskiej, rodzimej tradycji, obyczajów i kultury, podziw dla poezji romantycznej. A przy tym wszystkim pamięć o potędze militarne Rzeczypospolitej. Wszystko to na ponad 50 obrazach Juliusza Kossaka i Wojciecha Kossaka, które pochodzą z prywatnych kolekcji.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności od 8 lipca 2019 roku, po wcześniejszym odebraniu bezpłatnej wejściówki na konkretny dzień. Zapraszamy do Pałacu Jankowice w dni powszednie w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 13:00 – 16:00.

Wydarzenie zostało wsparte przez RAFAKO S.A. i Santander Bank Polska. Wystawa potrwa do 15 września 2019 roku.
Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 61 10 10 400.


Regulamin wystawy czasowej Kossakowie w Pałacu Jankowice