zdjęcie przedstawia biżuterię- kilka zestawów kolorowych kolczyków oraz materiały potrzebne do ich wykonania np. nożyczki, nici, koraliki, kamienie
2022
VII
05
wt.
10:00

Letnie warsztaty dla seniorów z tworzenia sutaszowej biżuterii

Warsztaty sutaszowej biżuterii dla Seniorów
Już 5 lipca o godz. 10.00 zapraszamy na pierwsze zajęcia z cyklu spotkań warsztatowych, podczas których uszyjesz sutaszowy wisior z chwostem w wybranych przez siebie kolorach.
Sutasz to rodzaj haftu ręcznego w którym wykorzystuje się sznurki głównie z wiskozy, a w połączeniu z koralikami, kryształkami i kamieniami wychodzą prawdziwe cuda!
Podczas czterech spotkań nauczysz się jak stworzyć biżuterię sutaszową, otrzymasz instrukcje oraz wszystkie materiały potrzebne do jego stworzenia. Dowiesz się jak dobrać materiały i zrobisz ozdoby od początku do końca sam(a). Zajęcia poprowadzi Izabela Sławińska – Jasamira.
Tak opisuje siebie sama artystka:
„Od ponad 15 już lat jestem twórczynią ręcznie wykonywanej biżuterii, a zaczęło się od pierwszej pary ogromnych kolczyków wykonanych dla samej siebie. Projektuję oryginalne, niepowtarzalne wzory kolczyków, wisiorów, bransoletek i dodatków. Żyję kolorami, ornamentami, a inspiracje znajduję wszędzie – nawet w oczach moich klientek. Najbliższą mi techniką jest sutasz – to była miłość od pierwszego wejrzenia, ale projektuję i wykonuję również biżuterię z koralików i witrażu. Radość tworzenia po prostu się we mnie pojawiła, ale mam ją też w genach. Już moja babcia nocami (jak ja) zdobiła sutaszem szyte, szydełkowane i robione przez siebie na drutach ubrania i dodatki. Moją drogą jest codzienna, wytrwała praca i ciągłe doskonalenie warsztatu. Zależy mi na perfekcyjnej jakości, dokładności i na tym, by moja biżuteria podkreślała osobowość noszących ją kobiet. Moje wzory publikowane były na łamach takich magazynów jak: „Beading Polska”, „Mollie Potrafi” czy „Twórcze Inspiracje”. W styczniu 2019r. miałam przyjemność zaprezentować sutaszową biżuterię i wystąpić na żywo w programie Dzień Dobry TVN!”
Cykl warsztatów obejmuje cztery spotkania 5, 12, 19 i 26 lipca, w godz. 10.00 – 11.30 w Pałacu Jankowice. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, a później do prezentacji wykonanej biżuterii podczas październikowych V Pałacowych Targów Senioralnych.
Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na warsztaty od 20. czerwca 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl