2019
VII
28
niedz.
13:00

Wykład „Koń a sprawa polska”, czyli nieco inne spojrzenie na Kossaków miłość do koni

Dzieje rodu Kossaków to fascynująca podróż przez czasy, dzieła malarskie i literackie. Ich pasją było odkrywanie siły, tradycji, zachwytu nad rodzimą historią, przyrodą i człowiekiem. Poczesne miejsce w ich malarskich i literackich portretach zajmował koń – symbol dumy, wolności, wdzięku.

Tak jak obrazy trzech pokoleń Kossaków uchwyciły przemijające piękno świata: szlacheckiego i szlachetnego zarazem, którego bohaterem był rycerz – ułan – ziemianin i jego wierny towarzysz koń, podobnie o ginący świat wartości upominała się Zofia Kossak – Szczucka, wybitna pisarka, która nie malowała koni, jak jej dziadek Juliusz i stryj Wojciech, ale kochała je i opisywała na tle burzliwych polskich losów.

Wykład poprowadzi prof. UAM dr hab. Ewa Krawiecka.

Zapraszamy serdecznie!

Wystawę, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne – Tadeusza Czajki, organizuje Fundacja RAFAKO – Grupa PBG oraz Pałac Jankowice.
Na wystawę zapraszamy w dni powszednie w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 13:00 – 16:00.


Darmowe wejściówki będą dostępne od 15 lipca 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.