V Targi Senioralne w Pałacu Jankowice

V Pałacowe Targi Senioralne

15.października już po raz piąty w Pałacu Jankowice odbyły się Targi Senioralne. Seniorzy z naszej gminy  mieli okazję zapoznać się z wszelkiego rodzaju aktywnościami oraz ofertą skierowaną specjalnie dla nich. Tegoroczne hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało „Delektuj się zdrowiem”.

Podczas V edycji targów, poruszone zostały przede wszystkim bardzo ważne kwestie związane ze zdrowiem oraz profilaktyką zdrowotną. Nie zabrakło krótkich prelekcji i spotkań z wystawcami oraz zaproszonymi gośćmi. Od godz. 15.00 do 18.00, Seniorzy mogli skorzystać m.in. z porad prozdrowotnych, kosmetycznych, dietetycznych, licznych degustacji oraz dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, czy też zaczerpnąć wiedzy na tematy związane z poprawą jakości życia.

Podczas tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć oczywiście Stoisk Kół i Klubów z Gminy Tarnowo Podgórne. Imprezie towarzyszyła również wystawa prac wykonanych podczas zajęć rękodzielniczych i ceramicznych w TCS.

Do udziału w wydarzeniu  zaprosiliśmy, także Joannę Szczyglewską z OPS w Tarnowie Podgórnym, która poprowadziła prelekcję dot. przeciwdziałania nadużyciom wobec osób starszych i omówiła procedurę zakładania Niebieskiej Karty.

Gościem specjalnym V Targów Seniora w Pałacu Jankowice, był Paweł Ludek, Szef Kuchni w „Restauracji Olenderskie Smaki” w Olandii. Pan Paweł, poprowadził warsztaty kulinarne oraz  rozsmakował w zdrowej kuchni,  wszystkich gości, dzięki niezwykłemu poczuciu smaku oraz umiejętności kreowania prawdziwych dzieł sztuki na talerzu.

Na koniec wydarzenia odbył się koncert Marty Nowak przy akompaniamencie dźwięków fortepianu granych przez Piotra Kubiaka. Publiczność wspólnie śpiewała znane i lubiane polskie przeboje.

Zaplanowanych zostało także wiele atrakcji dodatkowych. W dniu targów przed Pałacem stanęły specjalne busy w których można było dokonać bezpłatnych badań lekarskich, w tym, mammografii  i cytologii.

Dla zwiedzających przewidziane były  także upominki i nagrody.

Wstęp na targi był bezpłatny. Wydarzenie miało charakter międzypokoleniowy dlatego, zaproszeni zostali  seniorzy wraz z rodzinami, bowiem na każdego z odwiedzających czekało mnóstwo fascynujących atrakcji.