2019
IV
25
czw.

Plantacja tulipanów – Chrzypsko Wielkie – relacja z wycieczki

Plantacja tulipanów – Chrzypsko Wielkie

25 kwietnia 2019 r. udaliśmy się, w ramach projektu, na wycieczkę do Chrzypska Wielkiego, aby podziwiać tulipanowe pola w gospodarstwie Grażyny i Bogdana Królika.

W drodze na plantację zatrzymaliśmy się na parkingu, skąd mogliśmy podziwiać panoramę

Jeziora Chrzypskiego. Atrakcją okazał się kamienny pomnik w kształcie grzyba. Wyryto na nim napis „ I – szy na kuli ziemskiej pomnik odsłonięty w trzecim tysiącleciu ” . Warto było zatrzymać się tam, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia i sięgnąć wzrokiem daleko, aż po horyzont. Nacieszyliśmy oczy, nabraliśmy w płuca rześkiego powietrza i ruszyliśmy w dalszą drogę. Gdy dotarliśmy do celu, o plantacji w ciekawy sposób  opowiadała córka właściciela. Mieliśmy okazję zobaczyć szklarnie z pięknymi liliowcami oraz pola różnych odmian tulipanów. Na 25 hektarach wyglądały jak wielobarwne i pachnące dywany. Jest ich tam 450 odmian. Na chwilę poczuliśmy się jakbyśmy byli na holenderskich polach, ojczyźnie tych kwiatów.

Co roku w dniach 1 do 3 maja w firmie organizowane są Międzynarodowe Targi Tulipanów, podczas których odbywa się chrzest ich nowej odmiany. Mieliśmy też okazję zrobić zakupy w hurtowni ogrodniczej, która oferowała nam szeroki wachlarz cebulek i kwiatów.

Z naręczami barwnych tulipanów wyjechaliśmy z Chrzypska Wielkiego bardzo zadowoleni. Dziękujemy organizatorom za super wycieczkę. Czekamy z niecierpliwością na następną.

 

Lucyna Stachurska

Beata Walkowiak