2022
V
23
pon.

Pomoc prawna dla Seniorów

Nieodpłatna pomoc prawna dla Seniorów.

Nieznajomość prawa szkodzi (Ignorantia iuris nocet) to powszechnie znana łacińska paremia zgodnie, z którą nieznajomość norm prawa nie chroni nas przed odpowiedzialnością prawną. Chociaż w wielu przypadkach przysługują nam istotne uprawnienia, mało kto dobrze orientuje się w obowiązujących przepisach. Zmienność prawa, niejasno sformułowane przepisy, konieczność odwołania się od otrzymanej decyzji lub napisania pozwu, to uciążliwy problem dla wszystkich, którzy samodzielnie poszukują rozwiązań, zwłaszcza Seniorów. A przecież negatywne konsekwencje niedostatecznej znajomości prawa ponosimy my – obywatele, często właśnie Seniorzy. Dlatego tak ważne jest abyśmy byli świadomi jakie prawa nam przysługują, a z drugiej strony jakie mamy obowiązki.

Konsultacje z radcą prawnym  odbywają się dwa razy w miesiącu, w piątki w godz. 12.30 -14.30. Porady udzielane są po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00). Uprawnionymi do korzystania z bezpłatnych usług pomocy prawnej są Seniorzy, zamieszkujący Gminę Tarnowo Podgórne i posiadający kartę mieszkańca.

Projekt nieodpłatnej pomocy prawnej realizowany jest przez Tarnowskie Centrum Senioralne w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych oraz przeciwdziałania nadużyciom i wypełnia założenia programu „Gmina Tarnowo Podgórne Przyjazna Seniorom” na lata 2021-2025.