2021
IX
06
pon.

Warsztaty fotograficzne dla Seniorów – także w obiektywie smartfona

Warsztaty fotograficzne są bardzo dobrą okazją aby poznać tajniki świadomego robienia zdjęć, także z wykorzystaniem telefonu komórkowego – smartfona. Warto poznać możliwości zapisu wykonanych fotografii aby moc zaprezentować je w mediach społecznościowych lub udostępnić rodzinie czy znajomym. Podczas zajęć dowiecie się jak powstaje zdjęcie, do czego są przyciski
i pokrętła aparatu, co zrobić żeby zdjęcie przyciągało uwagę oraz jak edytować i udostępnić zdjęcie. Jednak to wszystko nie zakończy się zdobywaniem wiedzy teoretycznej, ponieważ praktycznym wykorzystaniem wiedzy będą zajęcia plenerowe.

Spotkania będą prowadzone pod okiem pasjonata fotografii Tomasza Koryla, od wielu lat prowadzącego zajęcia i projekty fotograficzne w Szamotulskim Ośrodku Kultury SzOK, dokumentującego imprezy i wydarzenia. W 2020 roku wyróżniony statuetką „Fotokreator”  – nagrodą za twórczość fotograficzną i animowanie fotografii w województwie wielkopolskim. Jest założycielem Grupy Fotograficznej KGP „Kaźmierz Grupa Plenerowa – wywołujemy skojarzenia”, organizatorem spacerów fotograficznych w ramach międzynarodowej akcji Photo Walk, który w 2019 roku zawitał także do Tarnowa Podgórnego i Jankowic. Tomasz Koryl jest również autorem zdjęć wykorzystywanych w publikacjach medialnych, np. Poznański przewodnik literacki (Media Rodzina, Poznań 2013), Opracowań na temat Powiatu Szamotulskiego, współpracuje z Fundacją Kochania Poznania.

Wszystkich chętnych Seniorów z Gminy Tarnowo Podgórne zapraszamy na warsztaty obejmujące osiem spotkań, z których na pierwsze odbędą się  27. września 2021 roku w Pałacu Jankowice o godzinie 16:00. Aby zapisać się na bezpłatne zajęcia, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 61 10 10 402 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00).