2024
I
12
pt.

Bijemy WOŚPOWY Rekord w Grupowym Tańcu Poloneza

Poloneza Czas Zacząć

Po ubiegłorocznym sukcesie pobicia Rekordu Polski w grupowym tańcu makareny Pałac Jankowice idzie o krok dalej. W ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 28. stycznia 2024 r. na polanie przed Pałacem Jankowice, podejmiemy próbę bicia WOŚPOWEGO Rekordu w Grupowym Tańcu Polonezaw jednym miejscu, jednocześnie!

Dlaczego akurat polonez? 

  1. grudnia 2023 roku na wniosek Polski, polonez został wpisany na Światową Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO!W rozumieniu Konwencji UNESCO szczególne znaczenie ma rola poloneza w życiu społecznym, moc budowania poczucia jedności i więzi między ludźmi, sprzyjanie współdziałaniu i równości, a także otwartość i dostępność.

Jaka jest idea?

Naszym priorytetem jest taneczna integracja międzypokoleniowa połączona ze zbiórką środków 32. Finału WOŚP dedykowaną zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Do wspólnego tańca zaprosiliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”, a także gościa specjalnego Rafała Maseraka – tancerza i choreografa znanego m.in. z programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”.

Poznaj szczegóły wydarzenia

godz. 12.00  Otwarcie Strefy Bicia Rekordu na polanie – w pierwszej kolejności zgłoś się do namiotu Pałacu, odbierz opaskę i wejdź do strefy do Strefy Bicia Rekordu

godz. 12.00 – 12.45  Taneczna rozgrzewka z Rafałem Maserakiem  połączona z nauką podstawowego kroku poloneza

godz. 12.45 – 13.00  

Bicie WOŚPOWEGO Rekordu w Grupowym Tańcu Poloneza – w jednym miejscu, jednocześnie! Zatańczymy wszyscy razem przez 3 minuty!

godz. 13.00  Ciepły poczęstunek przygotowany przez Sołectwo Jankowice

Rozpocznijmy tanecznym krokiem 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pałacu Jankowice. Dajcie znać na pałacowym Facebook’u kto zatańczy z nami!

Aktualności

Zobacz następny artykuł