2023
VI
02
pt.

Festiwal Talentów i Pasji. Koncert Sławomira Sikory,występ Leona Olka oraz Tadeusza Pięty.

Z ogromną radością pragniemy Was serdecznie zaprosić na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 3 czerwca 2023 roku podczas Festiwalu Talentów i Pasji w Pałacu Jankowice o godzinie 16:00. Popołudniową porą na plenerowej scenie przy Pałacu Jankowice, będziemy mieli okazję gościć niezrównanego Sławomira Sikorę, wybitnego pianistę, kompozytora oraz pedagoga, absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Sławomir Sikora

Sławomir Sikora to artysta o ogromnym talencie i wieloletnim doświadczeniu. Jego muzyczne arcydzieła przenikają granice Polski, spotykając się z uznaniem publiczności zarówno w kraju, jak i za granicą. Przez wiele lat organizował autorskie koncerty, recitale oraz różnorodne wydarzenia muzyczne, wnosząc niepowtarzalną atmosferę do każdej swojej występu. Jego niezrównane umiejętności jako pianisty sprawiają, że towarzyszy śpiewakom operowym, klasycznym i rozrywkowym, dodając im wyjątkowego blasku i głębi.

Sławomir Sikora to nie tylko doskonały wykonawca, ale również ceniony pedagog. Dzieli się swoim szerokim doświadczeniem muzycznym i pedagogicznym z kolejnymi pokoleniami, udzielając lekcji gry na fortepianie, akordeonie oraz prowadząc lekcje śpiewu estradowego. Jego oddanie i pasja do nauczania są niezwykle inspirujące, a jego uczniowie odnoszą znaczące sukcesy zarówno na scenie, jak i w życiu.

W trakcie tego wyjątkowego koncertu będziemy mieli przyjemność usłyszeć jego niezwykłe interpretacje muzyki filmowej. Sławomir Sikora  przeniesie nas do magicznego świata kinematografii za pomocą dźwięków, tworząc niesamowitą atmosferę i wprowadzając nas w emocjonujące historie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, a także pasjonatów kina na wielkie Festiwalowe Święto w Pałacu Jankowice. Święto pełne pasji i talentów.

Będzie to wyjątkowy wieczór pełen piękna i emocji, który na długo pozostanie w naszych sercach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy pragną doświadczyć niezapomnianych chwil, aby dołączyli do nas i delektowali się niesamowitym koncertem Sławomira Sikory.

Po koncercie Sławomira Sikory o godzinie. 17.00  rozpoczynamy uroczystą galę. Festiwalową scenę na sam początek,  ożywi utalentowana młodzież z gminy Tarnowo Podgórne. Będziemy mieli okazję posłuchać niezwykłego głosu Leona Oleka, finalisty programu The Voice Kids VI z teamu Dawida Kwiatkowskiego. Jego talent i wyjątkowy głos poruszy nasze dusze, pozostawiając niezapomniane wrażenia.

The Voice Kids VI
blind 1
przesluchania w ciemni 1
spiewajacy uczestnicy
Leon Olek
przesluchania w ciemno 1
edycja szosta

Ale to nie koniec! Na festiwalowej scenie zaprezentuje się również Tadeusz Pięta, 11-letni finalista programu You Can Dance 2023. Jego niesamowite umiejętności taneczne sprawią, że będziemy podziwiać jego wyjątkowy talent i energię, która przeniesie nas w świat tańca.

Tadeusz Pięta

Na Festiwalowej scenie przede wszystkim, będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe prezentacje artystyczne naszych utalentowanych mieszkańców, którzy wzięli udział w Festiwalu .Wyjątkowym artystą, których talent i pasja oczarują nas podczas gali, zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia i dyplomy. Niezmiennie już od IV lat Festiwal Talentów i Pasji, stanowi doskonałą okazję do świętowania i uhonorowania naszych utalentowanych mieszkańców naszej społeczności.

Gala III Festiwalu Talentów i Pasji, Pałac Jankowice, Tarnowo Podgórne, fot. Tomasz Koryl

Festiwal Talentów i Pasji będzie również towarzyszyć II Targi Talentów i Pasji, które odbędą się w parku w Jankowicach. To doskonała okazja, aby poznać różnorodność pasji i talentów naszej społeczności. Będziemy mieli możliwość spotkać się z twórcami, rzemieślnikami i innymi pasjonatami, którzy podzielą się swoimi unikalnymi dziełami i historiami.

Targi Talentów i Pasji , fot. Tomasz Koryl

Podczas festiwalu w parku będzie dostępne specjalne stoisko dla dzieci. To właśnie tam, wraz z prowadzącą zajęcia Nikolą Gajewską, dzieci będą miały okazję malować, rysować i tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Jesteśmy przekonani, że Festiwal Talentów i Pasji jest doskonałą okazją, aby dzieci odkryły i rozwijały swoje pasje artystyczne. Kto wie, może właśnie w tym niezwykłym miejscu, jedno z naszych dzieci odkryje swoją ukrytą talent w sztukach wizualnych? Stoisko dla dzieci będzie pełne inspiracji i zachęci naszych najmłodszych do eksploracji i twórczego wyrażania siebie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców i opiekunów do odwiedzenia tego wyjątkowego stoiska. Razem stworzymy magiczne chwile, pełne kolorów i wyobraźni. Niech Festiwal Talentów i Pasji stanie się miejscem, gdzie rodzą się pasje i rozwijają talenty.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Leon Olek

Leon Olek to uczestnik 6. edycji The Voice Kids, który doszedł aż do finału w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Jest energicznym i wrażliwym 12-latkiem. Przygodę ze śpiewaniem rozpoczął, mając 7 lat w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam w Przeźmierowie. Od pięciu lat uczęszcza też do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie uczy się w klasie fortepianu. Leon kocha sport!Kibic skoków narciarskich, który w wolnym czasie lubi grać w tenisa stołowego i w siatkówkę, jednak swoją przyszłość wiąże z muzyką, bo bez niej nie wyobraża sobie życia.

Tadeusz Pięta

Tadeusz  ma 11 lat i pochodzi z Lusowa. Uczestnik tanecznego show zaczął tańczyć już jako kilkulatek. Co ciekawe, to właśnie podczas występu na koniec przedszkola wypatrzony został przez pewną choreografka, która zaproponowała rodzicom zapisanie chłopca do szkoły tańca.Tadeusz Pięta, znany również jako Tadzik, jest młodym talentem tanecznym o wyjątkowych zainteresowaniach. Jego największą miłością w tańcu jest hip-hop, ale polubił również taniec współczesny. Tadeusz nie tylko tańczy, ale także pasjonuje się modą. Jest twórczy i projektuje własne stylizacje oraz ubrania, co pokazuje jego kreatywność i artystyczny zmysł.

Opisując siebie, Tadzik określa się jako perfekcjonistę, dążącego do osiągnięcia jak najlepszych wyników we wszystkim, co robi. Oprócz tego, Tadeusz uwielbia wyzwania oraz  lubi stawiać sobie nowe cele – żaden styl tańca nie jest mu straszny. Jego mocną strona jest duże poczucie humoru i pozytywna energia, którą zaraża innych.

Aktualności

Zobacz następny artykuł