2021
III
07
niedz.

„Impulsy tworzenia” – wystawa online Doroty Matuśkiewicz

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wystawę malarską online prac Doroty Matuśkiewicz.

Sama Artystka tak pisze o swojej twórczości: „Maluję z potrzeby. Impulsami do tworzenia są emocje, uczucia, stany ducha wynikające z moich osobistych przeżyć, które sprawiają, że muszę wypowiedzieć się poprzez obraz”.

W Jej duszy pląsają różne namiętności kształtujące się pod wpływem otaczającej, dynamicznej rzeczywistości. W malowanym obrazie stara się oddać emocje, odczucie stanu, którego choć nie nazywa, to dąży do jego przedstawienia.

Jak sama twierdzi: „Malarstwo powinna poruszać, oddziaływać”. I tak właśnie – w przypadku Doroty Matuśkiewicz – rozgrywa się to na poziomie emocji i podświadomości. A w odbiorze polega na wrażliwości i otwartości widza, który jest w stanie znacznie więcej opowiedzieć sobie o jej obrazach niż ona sama.


Dorota Matuśkiewicz – z wykształcenia pedagog. Zawodowo kieruje placówką oświatową. Ma dwóch uroczych synów. W wolnym czasie rozwija swoje pasje: maluje, śpiewa i tańczy w zespole „Lusowiacy”. Uczy się grać na skrzypcach. Malarstwem zajmuje się od 2016. Swoje umiejętności malarskie rozwija samodzielnie studiując fachową literaturę oraz poprzez uczestnictwo w zajęciach organizowanych w Akademii Rysunku w Tarnowie Podgórnym. Jej ulubioną techniką jest pastel suchy ale w swoich pracach stosuje również akryl i olej. W malarstwie, jak sama mówi, znalazła sposób na życie, stało się ono dla niej wyzwaniem i oderwaniem od szarej rzeczywistości, a także sposobem na przekazanie uczuć i wrażeń. Swoje prace prezentowała podczas swojego pierwszego wernisażu w Domu Kultury „Bajka” w Poznaniu.

Aktualności

Zobacz następny artykuł