2020
II
29
sob.
14:00

Oko na Seniorów – PAMIĘĆ – wykład z neuropsychologiem (cz.2)

Tarnowskie Centrum Senioralne zaprasza Seniorów do udziału w wykładach i warsztatach przybliżających tematykę zachowania sprawności umysłu w zakresie pamięci, myślenia, spostrzegawczości, funkcji wzrokowo-przestrzennych.

Spotkania poprowadzi Beata Kaczmarek, ceniona neuropsycholog, wykładowca Uniwersytetu Medycznego, w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej, pracowni Geriatrii, która odkryje przed Uczestnikami  tajemnice zmian zachodzących w mózgu z biegiem życia człowieka, a w szczególności w wieku późnej dojrzałości.

W części wykładowej zostaną omówione najważniejsze terminy dotyczące sprawności poznawczej, wyjaśnimy, dlaczego nie zawsze objawy, które postrzegamy jako zaburzenia pamięci faktycznie świadczą o jej obniżeniu, omówimy wpływ uwagi, planowania, myślenia na pełną sprawność i bystrość umysłu, mówi Beata Kaczmarek. Przyjrzymy się również emocjom i ich wpływie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz zachowanie. Pomówimy o wczesnych symptomach chorób pogarszających pamięć i kojarzenie, w tym o „Łagodnych zaburzeniach poznawczych” oraz różnych formach demencji. Zwrócimy uwagę na zachowania, które wpływają na poprawę aktywności mózgowej oraz właściwe sposoby reagowania, kiedy coś nas zaniepokoi.

Wykład ma charakter otwarty. Zapraszamy!