2023
IV
16
niedz.
16:00

Anioły – wernisaż Jolanty Silskiej Hałupki oraz koncert Chóru UTW

W Pałacu Jankowice 16 kwietnia pojawią się anioły. „Anioły” to tytuł wystawy obrazów Jolanty Silskiej- Hałupka. Temat aniołów jak mówi artystka, nurtował ją już od dzieciństwa, ale dopiero rok temu postanowiła urzeczywistnić go w swoim malarstwie. Malarstwo dla Pani Jolanty jest prawdziwą życiową pasją, a obrazy maluje praktycznie od zawsze.
Jolanta Silska – Hałupka to mieszkanka Gminy Tarnowo Podgórne. Z zawodu jest lekarzem alergologiem. Od kilkunastu lat maluje w Kole Malarzy Lekarzy przy Izbie Lekarskiej w Poznaniu. Od 2007 roku uczestniczy w ogólnopolskich plenerach Malujących Lekarzy oraz w ich wernisażach w Łodzi, a od kilku lat także w plenerach malarskich Wielkopolskich Izb Lekarskich. Ukończyła kursy rysunku i malarstwa w CK Zamek, kursy na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a następnie w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Jolanta Silska – Hałupka brała udział w wystawach zbiorowych w Muzeum Narodowym w Poznaniu i w licznych wystawach organizowanych przez Izbę Lekarską w Poznaniu. Ponadto, jej prace można było oglądać na kilkunastu indywidualnych wystawach malarskich, które artystka organizuje regularnie od 2013 r. Należy także do grona laureatów nagród zbiorowych, a 4 grudnia 2020 decyzją Artystycznej Komisji Kwalifikacyjnej została przyjęta do Związku Artystów Plastyków – ZAP – Oddział Poznański. Jak mówi początkowo portretowa tylko ołówkiem, potem zajęła się martwą naturą i pejzażami, które do dzisiaj stanowią jej ulubioną formę malarstwa. Obecnie maluje techniką olejną oraz akrylami i gwaszem, a jej dzieła zdobią prywatny dom oraz domy przyjaciół w Polsce i za granicą.
„Jeśli z całego serca pragniesz spotkać anioła, z pewnością na niego trafisz” … w Pałacu Jankowice. Zapraszamy 16 kwietnia 2023 o godz. 16.00 do sali koncertowej Pałacu Jankowice na wernisaż wystawy pt. „Anioły”. Całe wydarzenie uświetni występ Chóru UTW pod kierunkiem dyrygenta Bartosza Melosika.

Zapraszam na  stronę internetową artystki: https://jolantasilskaart.weebly.com/

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 03. kwietnia 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl