2022
X
29
sob.
17:00

50-lecie pracy artystycznej Andrzeja Wasilewskiego

Andrzej Wasilewski & Andrzej Wasilewski Junior

W sobotę 29 października o godzinie 16:00 zapraszamy do Pałacu Jankowice na wyjątkowe wydarzenie „Koncert z okazji 50lecia działalności artystycznej cz. II” – mieszkańca naszej Gminy Andrzeja Wasilewskiego. Tym razem jubilatowi na scenie towarzyszyć będzie syn Andrzej Wasilewski junior – muzyk i ilustrator. Wydarzenie dopełni wernisaż prac syna artysty.

Andrzej Wasilewski ułożył muzykę do około 70 wierszy różnych poetów a także swoich. Pierwsze melodie powstały do wierszy poznańskiej poetki Krystyny Frąckowiak, kolejne do wierszy takich poetów jak K.K. Baczyński, ks. J. Twardowskiego czy Jan Kochanowski. Debiutował 1970r. śpiewając wraz z dwoma kolegami I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w nieistniejącym już klubie „Od Nowa”. Występował na „Debiutach wiosny” i w klubie „Nurt”. Będąc mieszkańcem Gminy Tarnowo Podgórne, w 2019 roku wystąpił w przeglądzie „Rozśpiewana Gmina”, a w czerwcu 2021 roku w Festiwalu Talentów i Pasji. Własne wiersze publikuje w czasopiśmie TarNowa KULTURA. Jak pisze o sobie: „bez muzyki i grania, moje życie straciłoby sens”.

Andrzej Wasilewski (junior) ukończył National College of Art & Design w Dublinie na kierunku Ilustracja. Już od najmłodszych lat interesowała go muzyka i różne formy ekspresji- zarówno tej wizualnej jak i literackiej. Zaczynając od buntowniczych ballad jako nastolatek, po dzisiejszą współpracę nad folkowym projektem “The Púcas” zainteresowanie światem muzyki Andrzej wyniósł z domu. Odkrywając zespoły i projekty dźwiękowe z całego świata, Andrzej próbuje oddać ducha kontrkultury w swoim podejściu do pisania piosenek i tworzenia obrazów.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z muzyką i sztuką!

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 24 października 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 18:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl