kobiet w krótkich ciemnych włosach. w ciemnej bluzce. Twarz ma przechyloną w jedną stronę. Nie uśmiecha się
2024
VI
09
niedz.
13:00

AtmoSFERA Poezji z Danielą Popławską

9. czerwca o godz. 13:00 w Pałacu  gościć będziemy cenioną aktorkę Teatru Nowego w Poznaniu, Danielę Popławską. Aktorka zinterpretuje fragmenty książki „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” autorstwa Tomasza Pospiesznego, a także listy noblistki oraz jej mało znane wiersze z czasów młodości. Oprawę muzyczną zapewni pianista Jakub Kraszewski.

Daniela Popławska zadebiutowała na scenie w 1978 roku w spektaklu „Idiota” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Stanisława Brejdyganta w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jej kariera rozwijała się dynamicznie, a talent aktorski przyniósł uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Występowała w licznych spektaklach, takich jak „Don Juan”, „Romeo i Julia”, „Wesele”, „Rewizor”, „Kajtuś Czarodziej” czy „Angelo, tyran Padwy”.

W 1987 roku Popławska przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie odniosła kolejne sukcesy. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, takich jak Medal Młodej Sztuki czy Srebrna Maska za rolę w „Kuglarzach i Wisielcach” Jacka Kaczmarskiego.

Obecnie możemy podziwiać Danielę Popławską w spektaklach „Prawo wyboru” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”. Aktorka na koncie ma także występy na dużym ekranie (Akademia Pana Kleksa) oraz małym (seriale Boża Podszewka i Instynkt). Jej talent i profesjonalizm sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek teatralnych w Polsce.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  3 czerwca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

Na zdjęciu kobiet trzymająca się za głowę. Rękoma obejmuje głowę i ciemne krótkie włosy. Kobieta uśmiechnięta w czarnej bluzce z długim rękawem.