Kobieta z ciemnymi krótkimi włosami, uśmiecha się. Na uszach ma kolczyki wiszące,niebieskie kamienie. Ubrana w czarną bluzkę i różową marynarkę. Na szyi ma długi i duży naszyjnik.
2024
VI
16
niedz.
13:00

AtmoSFERA Poezji z Danutą Stenką

Kolejne czerwcowe spotkanie z AtmoSFERą Poezji odbędzie się 16. czerwca o godz. 13:00. Tym razem usłyszymy poezję jednego z największych polskich poetów, Czesława Miłosza. Wiersze Miłosza, przeplatane muzyką altowiolistki Kingi Tarnowskiej, odczyta nie kto inny jak Danuta Stenka, jedna z najbardziej cenionych postaci w polskim świecie teatralnym i filmowym.

Danuta Stenka swoją karierę aktorską rozpoczęła w 1982 roku na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, debiutując w spektaklu „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla. Ukończyła Studium Aktorskie przy tym teatrze w 1984 roku, a następnie przez kolejne cztery lata występowała w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. W 1988 roku przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie zaczęła się jej długoletnia współpraca z Izabellą Cywińską oraz pierwsze role w Teatrze Telewizji. W 1991 roku dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie, a od 2003 roku występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Gościnnie grała również w spektaklach reżyserowanych przez Grzegorza Jarzynę i Krzysztofa Warlikowskiego.

Danuta Stenka jest laureatką wielu nagród. Znana jest przede wszystkim z roli George Sand w filmie „Chopin. Pragnienie miłości”, za którą otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym Orła i Złotą Kaczkę. Zdobyła również Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza, a także Fenomen Przekroju. Jest kilkukrotną laureatką polskich nagród filmowych, m.in. Orła za najlepszą główną rolę kobiecą i Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

W swojej karierze aktorskiej brała udział w wielu znaczących produkcjach filmowych i serialowych, takich jak „PitBull”, „Katyń”, „Tylko mnie kochaj”, „Uwikłanie”, „Listy do M. 4” czy „Sala samobójców. Hejter”. Danuta Stenka jest nie tylko cenioną aktorką, ale również zaangażowaną społecznie osobą. Pełni funkcję Przewodniczącej Rady Fundacji Legalna Kultura, a także aktywnie uczestniczy w projektach kulturalnych i charytatywnych.

Warto dołączyć do wyjątkowego cyklu Atmosfery Poezji, na których upamiętnimy twórczość Czesława Miłosza. To będzie z pewnością niezapomniane spotkanie na które serdecznie zapraszamy.

 

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem 61 10 10 400 od  10 czerwca 2024 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl

 

Kobieta z ciemnymi krótkimi włosami, uśmiecha się. Na uszach ma kolczyki wiszące,niebieskie kamienie. Ubrana w czarną bluzkę i różową marynarkę. Na szyi ma długi i duży naszyjnik.
Photo: Piotr Matusewicz / East News 02.07.2018 Gdansk Konferencja prasowa serialu Diagnoza N/Z Danuta Stenka