2019
XII
08
niedz.
15:00

AtmoSFERA POEZJI z Edytą Krzemień

Mamy dla Państwa kolejną propozycję na długie, grudniowe wieczory, która tym razem pozwoli przenieść się w świat baśni, melancholii, ale i optymizmu.

W ramach ostatniego w tym roku kalendarzowym spotkania AtmoSFERA POEZJI zapraszamy na koncertowe wykonanie Opowieści zimowych. Na scenie wystąpi Edyta Krzemień, najbardziej rozpoznawalna solistka musicalowa w Polsce mająca w dorobku wiele znakomitych ról w takich produkcjach jak: Les Miserables, Jekyll & Hyde, Upiór w operze, Ghost, Piloci. Na fortepianie zagra Jakub Kraszewski. Publiczność usłyszy przepiękne, poetyckie utwory, takie jak: „Listy miłosne mojej babci”, „Nad rzeką”, „Proszę, nie witajmy się” czy „Grudniowy śnieg”. Światowa prapremiera Opowieści zimowych miała miejsce w 1991 roku w Weill Recital Hall w Nowym Jorku i od tego czasu z powodzeniem realizowana jest w Europie.

AtmoSFERA POEZJI odbywa się we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.


Darmowe wejściówki będą dostępne od 18 listopada 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.