2021
X
31
niedz.
13:00

AtmoSFERA POEZJI z Hanną Śleszyńską

Przed nami kolejne spotkanie z poezją. Tym razem, w ramach cyklu „AtmoSFERA POEZJI”, wystąpi aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa – Hanna Śleszyńska. Program muzyczny przygotuje muzyk orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Hanna Śleszyńska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w Niebie zawiedzionych Bertolta Brechta (reż. L. Szurmiej) w Teatrze Ateneum w Warszawie. Później występowała w innych stołecznych teatrach: Komedia, Nowym, Rampa, Dramatycznym. Obecnie można ją oglądać na deskach: Teatru 6. piętro, Teatru Capitol, Teatru Kamienica, Teatru Studio Buffo oraz Teatru Syrena. Na dużym ekranie wystąpiła w takich filmach jak m.in.: Kawalerskie życie na obczyźnie (reż. A. Barański), Nic śmiesznego (reż. M. Koterski), Awantura o Basię (reż. K. Tarnas), Złoto dezerterów (reż. J. Majewski), Dowłatow (reż. A. German jr), 7 uczuć (reż. M. Koterski). Znana jest również z licznych seriali, takich jak m.in.: Boża podszewka, Graczykowie, Rodzina zastępcza, Magda M., Blondynka, O mnie się nie martw, M jak miłość. Jest laureatką wielu nagród, w tym m.in.: nagrody w kategorii: najlepsza aktorka komediowa na III Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, nagrody za monodram Cavewoman – Kobieta jaskiniowa na II Katowickim Karnawale Komedii, nagrody za rolę w przedstawieniu Pomalu, a jeszcze raz w reż. Roberta Talarczyka z Teatru Capitol w Warszawie na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie, nagrody w kategorii: najlepsza aktorka za „niezwykle ciepły, zabawny i prawdziwy obraz współczesnej kobiety” w monodramie Kobieta pierwotna na XII Polkowickich Dniach Teatru.

Wydarzenie odbędzie się 31. października o godzinie 13:00 w sali koncertowej Pałacu Jankowice

Fot. Dzien Dobry TVN, QBA_5813-2, Jakub Kaminski, East News


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 18. października 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl