2021
IX
26
niedz.
13:00

AtmoSFERA POEZJI z Jackiem Braciakiem

Zapraszamy na pierwsze, jesienne spotkanie z cyklu „AtmoSFERA POEZJI”. Tym razem, 26 września o godzinie 13:00, będziemy gościć znanego aktora – Jacka Braciaka, który zinterpretuje wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nie zabraknie także muzyki. Na oboju zagra Łukasz Krzemiński, który na co dzień związany jest z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Jacek Braciak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie teatralnej zadebiutował 7 lutego 1991 roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę Jury za rolę Łatki we Fredraszkach na IX Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 1990-1991 oraz 1992-2010 był w zespole Teatru Powszechnego w Warszawie, gdzie wystąpił w takich tytułach jak m.in.: Klub Pickwicka i Sen nocy letniej (reż. M. Wojtyszko), Gimpel Głupek, Ferdydurke i Pamiętnik z powstania warszawskiego (reż. W. Śmigasiewicz), Ożenek (reż. A. Domalik), Makbet (M. Treliński), Panna Tutli-Putli (reż. K. Janda), Trzy siostry (reż. A. Glińska), Król Lear (reż. P. Cieplak), Nad Złotym Stawem (reż. Z. Zapasiewicz), Jakobi i Leidental (reż. M. Hycnar). Obecnie można go oglądać go oglądać na deskach stołecznego Teatru Współczesnego w przedstawieniu Wstyd (reż. W. Malajkat). W 2020 roku za rolę Andrzeja w tym spektaklu przyznano mu nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza. Na dużym ekranie można go było zobaczyć w takich filmach jak m.in.: Uprowadzenie Agaty (reż. M. Piwowski), Edi (reż. P. Trzaskalski), Katyń (reż. A. Wajda), Róża, Drogówka, Wołyń i Kler (reż. W. Smarzowski), W ukryciu (reż. J. Kidawa-Błoński), Volta (reż. J. Machulski), Córka trenera i Moje wspaniałe życie (reż. Ł. Grzegorzek), Żeby nie było śladów (reż. J. P. Matuszyński). Znany jest także z występów w wielu serialach, takich jak m.in.: Miodowe lata, 13 Posterunek, Kasia i Tomek, Glina, Oficer, Trzeci oficer, Plebania, Magda M., Brzydula, Rodzinka.pl, Ja to mam szczęście!, Król. Zdobył liczne nagrody, w tym m.in.: nagrodę za drugoplanową rolę męską w Edim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska w Róży, Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii: najlepsza główna rola męska w Córce trenera.

Sylwetki artystów – niezmiennie – przybliży prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak.

Do zobaczenia!

 

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER JACA5283, JacekDominski/REPORTER, East News


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 15. września 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00).