2019
X
20
niedz.
11:00

„AtmoSFERA POEZJI z Mateuszem Damięckim”

Gościem październikowego spotkania będzie aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Mateusz Damięcki, który przeczyta fragmenty pamiętników Ignacego Jana Paderewskiego. Towarzyszyć mu będą soliści Teatru Muzycznego, którzy wykonają premierowo utwory z wyjątkowej, polsko-amerykańskiej produkcji musicalowej o Paderewskim. Jej premiera ma się odbyć jesienią 2020 roku na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Mateusz Damięcki jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów związany był z Teatrem Nowym w Warszawie. W latach 2004-2006 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w filmie Łowca. Ostatnie starcie (reż. J. Łukasiewicz). W 2001 roku wcielił się w postać Cezarego Baryki w Przedwiośniu (reż. F. Bajon). Następnie wystąpił w takich obrazach jak m.in.: Karol – człowiek, który zostal papieżem (reż. G. Battiato), Kochaj i tańcz (reż. B. Parramore), Miłość jest wszystkim (reż. M. Kwieciński), Serce nie sługa (reż. F. Zylber).

AtmoSFERA POEZJI odbywa się we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.


Darmowe wejściówki będą dostępne od 7 października 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.