2022
XII
18
niedz.
13:00

AtmoSFERA poezji z Pauliną Gałązką

Świąteczna AtmoSFERA

Okres świąt to podobno czas magiczny, czas pełen uroku i przyjaznych chwil. Lecz gdy życie toczy się tak szybko, a magia działa teraz głównie w handlu, coraz trudniej doświadczyć wyjątkowości tych przedświątecznych dni. W oczekiwaniu na święta i wyjątkowy dzień, który ma dodać refleksji całemu naszemu życiu oraz dopełnić tą chwilę by skupić się tylko i wyłącznie na tym co wyjątkowe i prawdziwe, zatrzymajmy się na moment  i przypomnijmy sobie, o co w tym wszystkim chodzi. Poczujcie magię świąt ukrytą np. w pięknej świątecznej poezji znanych polskich poetów. Pozwólcie sobie na chwilę relaksu i moment  wytchnienia. Pozwólcie sobie na bycie tu i teraz. Bycie razem z nami, razem z muzyką i poezją. Zapraszamy zatem serdecznie 18 grudnia o godz. 13.00, na kolejną odsłonę AtmoSFERY Poezji w Pałacu Jankowice.  W elegancki i zarazem świąteczny klimat wprowadzi nas Paulina Gałązka. Aktorka teatralna, filmowa i serialowa, która przeczyta poezję świąteczną takich autorów jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk, Ernest Bryll, Leszek Długosz, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Kazimiera Iłłakowiczówna. Nie zabraknie także wyjątkowej oprawy muzycznej. Urszula Laudańska, uczestniczka 9. edycji popularnego programu The Voice of Poland, zaśpiewa świąteczne piosenki: „Mario, czy już wiesz?”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Jest taki dzień”, „Pada śnieg” oraz „Zaśnij dziecino”. Towarzyszyć jej będzie Radosław Mateja, pianista z orkiestry Teatru Muzycznego.

Paulina Gałązka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Od sezonu 2013/2014 występuje na deskach Teatru Ateneum w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach: Amoroso, Tramwaj zwany pożądaniem, Mary Stuart i Antygona. Obecnie można ją oglądać w przedstawieniach: Ojciec, Cesarz, Don Juan, albo kamienna uczta oraz To wiem na pewno. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2011 roku w filmie W imieniu diabła. Później można ją było zobaczyć w takich tytułach jak m.in.: Żyć nie umierać , Powidoki (reż. A. Wajda), Jak pies z kotem (reż. J. Kondratiuk), Kobieta sukcesu (reż. R. Wichrowski), Na bank się uda (reż. Sz. Jakubowski), Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (reż. J. Belcl), Furioza (reż. Cyprian T. Olencki), The End (reż. T. Mendes), Dziewczyny z Dubaju® (reż. M. Sadowska). Już niebawem wystąpi w komediach Fuks 2 w reżyserii Macieja Dutkiewicza oraz Na twoim miejscu w reżyserii Antonio Eduardo Galdameza Munoza. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu Pierwsza miłość, a później można ją było zobaczyć w takich produkcjach jak m.in.: Druga szansa, Archiwista, Znaki, Klangor, Królowa. W 2023 roku obędzie się premiera najnowszego serialu Canal+ pt. Emigracja, w którym wciela się w jedną z głównych ról. Laureatka kilku nagród, w tym m.in.: Nagrody za rolę Lulu w spektaklu Shopping & fucking na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2013) i Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Świąteczna i nastrojowa sceneria Pałacu Jankowice oraz zaprezentowane teksty  z gwiazdkową muzyką z pewnością sprawią, że spotkanie będzie wyjątkowe i niezapomniane, a nasi goście odpowiedni nastrojeni świąteczną AtmoSFERĄ, wyczekiwać będą z uśmiechem i radością, blasku pierwszej gwiazdki.

 

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 12.grudnia 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl