2023
IV
16
niedz.
13:00

Atmosfera poezji z Weroniką Asińską

Gościem  kwietniowej AtmoSFERY Poezji w Pałacu Jankowice, będzie aktorka teatralna, filmowa i serialowa, Weronika Asińska. Na spotkanie z poezją Mirona Białoszewskiego i Jadwigi Stańczakowej zapraszamy 16 kwietnia o godz. 13.00. O oprawę muzyczną zadba Mateusz Wesołowski, puzonista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Weronika Asińska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Na scenie teatralnej zadebiutowała w 2018 roku w spektaklu Seksmisja w reżyserii Joanny Drozdy w Teatrze Miejskim w Lesznie. Rok później zagrała Mary Lee w Fantazji polskiej w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Za tę rolę, w telewizyjnej wersji przedstawienia, otrzymała nagrodę ZASP za debiut w Teatrze Telewizji Polskiej. W 2020 roku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się premiera Hotelu Westminster w reżyserii Jerzego Bończaka, gdzie gościnnie wcieliła się w postać Recepcjonistki – Pokojówki. Od 2021 roku jest w zespole Teatru Nowego w Poznaniu. Obecnie można ją oglądać w spektaklach: Maria (reż. A. Hübner-Ochodlo), Alte Hajm / Stary dom (reż. M. Wierzchowski) i Wesele (reż. M. Grabowski). W marcu 2023 roku na afiszu pojawi się kolejny tytuł z jej udziałem – Woyzeck (reż. Z. Pszczołowska) – słynny, nieukończony dramat Georga Büchnera, pokazywany na wielu scenach w Polsce i za granicą. Na dużym ekranie zadebiutowała już w 2006 roku w Jasnych błękitnych oknach w reżyserii Bogusława Lindy. Następnie wystąpiła w takich tytułach jak m.in.: Wenecja (reż. J. J. Kolski), Monument (reż. J. Szelc), Listy do M 4 (reż. P. Yoka), Wesele (reż. W. Smarzowski). Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z serialu BrzydUla. Na małym ekranie wystąpiła również w produkcjach: Klan, M jak miłość, Samo życie, Czas honoru. Powstanie, Wojenne dziewczyny, Stulecie winnych czy Bunt!.

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek na wydarzenie od 03. kwietnia 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl