2022
V
01
niedz.
13:00

UWAGA – ZMIANA „AtmoSFERA POEZJI” z Witoldem Dębickim

Szanowni Państwo, Pan Witold Dębicki, który miał być gościem niedzielnej AtmoSFERY POEZJI niestety z powodu choroby nie dotrze do nas. Ale w zamian mamy coś specjalnego!!!
W ramach wyjątkowej, śpiewanej odsłony AtmoSFERY POEZJI, wystąpią razem Marek Bałata & Włodek Pawlik!
Jazzowy wokalista Marek Bałata zaśpiewa utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Adama Zagajewskiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Jarosława Iwaszkiewicza.
Na fortepianie zagra natomiast laureat Grammy Włodek Pawlik.
Na spotkanie z Panem Witoldem Dębickim oraz poezją Juliusza Słowackiego mamy nadzieję w innym terminie.

W niedzielę, 1 maja o godzinie 13:00, odbędzie się „AtmoSFERA POEZJI z Witoldem Dębickim”, który przeczyta fragmenty poematu Godzina myśli Juliusza Słowackiego oraz jego dramatów ukraińskich. Muzycznie spotkanie w tym dniu dopełni Piotr Żukowski, pianista orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Witold Dębicki – aktor teatralny, filmowy i serialowy, absolwent wydziału aktorskiego PWST w Warszawie, na przestrzeni lat wykreował wiele znakomitych ról w wielu spektaklach, występując na deskach teatrów Warszawskich, w Toruniu a także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Publiczność kojarzy aktora z licznych seriali m.in. Siedem życzeń, Ekstradycja 1-3, Twarzą w twarz, Paradoks, Planeta Singli lub Blondynka.  Laureat wielu nagród  jak np. nagroda aktorska za rolę Ojca w Pułapce Tadeusza Różewicza (reż. Krzysztof Babicki). Ciekawostką jest fakt, że z aktorem spotkamy się w pobliżu (3 maja) jego 79 urodzin.

Fot. TRICOLORS, East News