Zdjęcie przedstawia Wojciecha Malajkata. Mężczyzna, ciemne krótkie włosy w okularach, uśmiechnięty, w białej koszuli.
2022
VI
05
niedz.
12:00

AtmoSFERA Poezji z Wojciechem Malajkatem

AtmoSFERA z poezją Adama Mickiewicza
Zdjęcie przedstawia Wojciecha Malajkata. Mężczyzna, ciemne krótkie włosy w okularach, uśmiechnięty, w białej koszuli.
Fot. Bartosz Krupa/East News. Warszawa 22.09.2020. Przedstawienie „Cravate Club” w teatrze Polonia. N/z: Wojciech Malajkat

Na spotkanie z Wojciechem Malajkatem czekaliśmy od ubiegłego roku, tym razem wszystko wskazuje na to, że spotkanie bez przeszkód będzie mogło się odbyć!
W niedzielę, 5 czerwca , wyjątkowo o godzinie 12:00, odbędzie się „AtmoSFERA POEZJI z Wojciechem Malajkatem”, który zinterpretuje fragmenty sonetów krymskich oraz liryków Lozańskich Adama Mickiewicza. Muzycznie spotkanie dopełni Zuzanna Czachor – flecistka orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Postać Adama Mickiewicza – niezmiennie – przybliży prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak.
Wojciech Malajkat jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej
i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1983 roku po debiucie w Królu Learze (reż. J. Machulski, H. Machulska) współpracował i występował na deskach wielu teatrów w całej Polsce, będąc także w latach 2009 – 2017 dyrektorem naczelnym a później artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Widzom telewizyjnym znany jest między innymi z takich ekranizacji jak: serial Szatan z siódmej klasy, Ogniem i mieczem (reż. J. Hoffman), oraz serii filmów Listy do M.
Zapraszamy serdecznie 5 czerwca o godzinie 12:00 do sali koncertowej Pałacu Jankowice.

Rezerwacja wyłącznie telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 30 maja 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl
Fot. East News