2021
VI
26
sob.
13:00

AtomoSFERA POEZJI z Małgorzatą Walendą

Zapraszamy na spotkanie z udziałem Małgorzaty Walendy, aktorki Teatru Nowego w Poznaniu, laureatki głównej nagrody 21. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” z 2018 roku. W programie znajdą się teksty różnych autorów, którzy w oryginalny sposób pisali o Agnieszce Osieckiej, a także jej niezapomniane piosenki. Artystce towarzyszyć będzie pianista, Jan Zeyland.

Małgorzata Walenda jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Została nagrodzona podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2018 roku, a także festiwalu Singing Mask w Sankt Petersburgu. Wraz zespołem spektaklu Co gryzie Gilberta Grape’a w reż. Marcina Czarnika, zdobyła Grand Prix 37. Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łodzi. Od kwietnia 2019 jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie występuje w takich spektaklach jak: Dziady (reż. Radosław Rychcik) i Stan podgorączkowy. Bibobit/Osiecka (reż. Piotr Kruszczyński). W grudniu 2019 roku na Scenie Nowej Teatru Nowego odbyła się premiera jej recitalu Co będzie ze mną? w reż. Patrycji Kowańskiej. W 2020 roku ukazała się płyta zawierająca utwory z tego spektaklu. Wcześniej Małgorzata Walenda śpiewała w zespole NaVi, z którym nagrała takie utwory jak: „Piorunochron”, „Został tylko wiatr” czy „Wyjście numer 3”.


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 21. czerwca 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 7:00 – 22:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl.