2022
VII
02
sob.
17:00

Brzmienie Lata-Koncert Gabrieli Kurzac

Letni tarasowy koncert Gabrieli Kurzac – Laureatki nagrody specjalnej OFP 2021, przy akompaniamencie Marka Tutko.
Gabriela Kurzac to wokalistka o anielskim głosie, która podczas festiwalowej rywalizacji, w pierwszej edycji OFP wykonała utwór „Chciałem być” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka i zdobyła wyróżnienie.
Gabriela Kurzac zachwyciła nie tylko festiwalową publiczność, ale i dyrektor Pałacu Jankowice, która przyznała jej nagrodę specjalną I edycji OFP Tarnowo Podgórne 2021.
Wszystkich fanów artystki zapraszamy do Pałacu Jankowice 2 lipca o godz. 17.00 na jazzujący i kameralny koncert, w którym obok znanych polskich piosenek z repertuaru między innymi Krystyny Prońko, Czesława Niemena czy Natalii Kukulskiej znajdą się również piosenki jazzowe i musicalowe.
Laureatce nagrody specjalnej będzie towarzyszył na fortepianie Marek Tutko.
Gabriela Kurzac studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Joanny Żółkoś – Zagdańskiej. Gra na skrzypcach, fortepianie, gitarze i perkusji. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczyła w programie telewizyjnym „The Voice Kids” oraz finale „Szansy na Sukces – OPOLE 2020”. W Warszawskim Teatrze Buffo grała rolę Wendy w musicalu „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. W ramach koncertów Old Breakout upamiętniających obok Tadeusza Nalepy także twórczość Kubasińskiej, śpiewa utwory wykonywane w oryginale przez Mirę, udowadniając, że blues pięknie potrafi łączyć pokolenia. W wolnym czasie uwielbia czytać książki psychologiczne i kryminały.
Na to wyjątkowe, muzyczne spotkanie zapraszamy w sobotę 2. lipca o godz. 17.00

Pałac Jankowice / Ogólnopolski Festiwal Piosenki Tarnowo Podgórne 2021 / fot. Tomasz Koryl