2022
III
20
niedz.
17:00

Brzmienie wiosny: Recital Antoniego Woźniaka

W ramach cyklu „Brzmienie wiosny” Pałac Jankowice zaprasza na koncert utalentowanego artysty młodego pokolenia, mieszkańca naszej Gminy – Antoniego Woźniaka. Będzie to z pewnością spotkanie pulsujące energią i entuzjazmem debiutanta, dla którego występ na pałacowej scenie to ważny moment w drodze do wielkiej kariery. Podczas wydarzenia usłyszymy zróżnicowany stylistycznie repertuar muzyki klasycznej, takich autorów jak Jacques Ibert, Victor Morosco, Barry Cockroft czy Benedetto Marcello, wykonywany na saksofonie altowym i sopranowym przy akompaniamencie pianisty Marcina Dęgi.

Antoni Woźniak – absolwent SSM I st. w Tarnowie Podgórnym, uczeń OSM II st. w Poznaniu w klasie saksofonu z nauczycielem prowadzącym Pauliną Wasylków-Francuz. Członek i solista Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tarnowie Podgórnym. Występował w charakterze solisty m.in. z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych pod batutą dr. Pawła Joksa w Filharmonii Poznańskiej, na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Poznańskim Koncercie Muzyki Kameralnej. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Nobuya Sugawy, Arno Bornkampa czy Vincenta Davida – wybitnych saksofonistów i profesorów z całego świata. W 2020r. zajął I miejsce w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Citta di Treviso” we Włoszech oraz w konkursie muzycznym w Paryżu.

W programie:

Jacques Ibert – Concertino da camera
Victor Morosco – Blue caprice
Barry Cockroft – Black & Blue
Benedetto marcello – Concerto in C minor*

* z udziałem kwartetu smyczkowego:

I skrzypce – Katarzyna Hejnowicz
II skrzypce – Anna Budel
Altówka – Michał Kubica
Wiolonczela – Filip Mikulski

Piano: Marcin Dęga

Wszystkich, którzy od uznanych nazwisk wolą muzyczne odkrycia i kiełkujące talenty zapraszamy 20. marca o godzinie 17:00 do Pałacu Jankowice!

* Liczba miejsc jest ograniczona; rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 14. marca 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl