zdjęcie przedstawia mężczyznę w czarnym garniturze w białej koszuli. Mężczyzna jest łysy i ma niebieskie oczy.
2022
VII
31
niedz.
18:00

Chwytaj dzień. Przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Śpiewa ROBERT ROZMUS

Koncert Roberta Rozmusa.
Śpiewający aktor, gwiazda topowych musicali, szerokiej publiczności znany z Biesiad Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej i grupy Tercet, czyli kwartet (którą tworzy z Hanią Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą). 31 lipca o godzinie 18.00 Robert Rozmus, wystąpi w Pałacu Jankowice i odda hołd wielkiemu artyście, koledze z estrady Zbigniewowi Wodeckiemu.
Rozmus i Wodecki spotykali się podczas różnych występów estradowych. Spotkaniem, które najbardziej utkwiło, w pamięci Roberta jest Gala Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara. Wyjazdy po całym kraju i za granicę (Stany, Australia). Program odniósł niebywały sukces. Jeszcze dziś, (chociaż wystawiane znacznie rzadziej) przyciągają ogromną rzeszę odbiorców. A archiwalne nagrania Gal Biesiadnych często emitowane są w telewizji.
Zbigniewa Wodeckiego nie ma już wśród nas, ale Jego twórczość jest stale obecna. Nie brakuje wielkich, spektakularnych wydarzeń, które zapełniają wielotysięczną widownię. Robert Rozmus pamięta jednak o tym, że Zbyszek Wodecki jak mało kto, „znał także skromność małych estrad”. Stąd pomysł, by wyprodukować taki program, który można z powodzeniem wystawić także w małych teatrach, hotelach i ośrodkach kultury. Muzyczny spektakl, który zobaczymy, wyprodukowany został w Teatrze Miejskim w Lesznie. Robert wykona piętnaście utworów z repertuaru Wodeckiego, które najbardziej zadomowiły się w sercu Rozmusa. W trakcie koncertu będzie czas na wspomnienia oraz anegdoty.
Siłą projektu, oprócz wokalu Rozmusa, są aranże Tomasza Szymusia i Jakuba Lubowicza.
Do udziału w koncercie Rozmus zaprosił pianistę Piotra Kubiaka oraz utalentowaną altowiolistkę i wokalistkę Oliwię Kędziorę Skrzypczyk, znaną przede wszystkim z Filharmonii Dowcipu, w której występuje u boku Waldemara Malickiego.
Oliwia to multinstrumentlistka, laureatka ważnych konkursów. Ma na swoim koncie wiele spektakularnych wydarzeń muzycznych, między innymi występ z Michałem Szpakiem podczas Eurowizji w 2016 r., współpracę z Rodem Stewartem, Placido Domingo, Andrea Bocelim, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Waldemarem Malickim i właśnie Zbigniewem Wodeckim.

Koncert Roberta Rozmusa to zapowiedź zbliżającego się muzycznego święta w Gminie Tarnowo Podgórne, czyli OFP Tarnowo Podgórne 2022, który odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w Pałacu Jankowice. Tym razem podczas festiwalu wokaliści zaśpiewają piosenki właśnie z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w zupełnie nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

czarno biały plakat przedstawiający Roberta Rozmusa- mężczyzna w czarnym garniturze i białej koszuli.