2020
X
10
sob.
15:00

Dirk Altmann – koncert klarnetowy w ramach II Festiwalu im. J. Madei

Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, które organizowane jest w dniach 9-26 października 2020 r. na terenie województwa wielkopolskiego.  Podczas Festiwalu odbywa się wiele interesujących wydarzeń – koncerty, wykłady, lekcje mistrzowskie oraz spotkania z wyjątkowymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Józefa Madei, mające swoją siedzibę w Poznaniu, ale działające na terenie całej Polski i współpracujące z wieloma instytucjami kultury, również za granicą.

Podczas II edycji Festiwalu w sali koncertowej Pałacu Jankowice będzie można wysłuchać światowej sławy klarnecistę – Dirka Altmanna, któremu na scenie towarzyszyć będą:
Małgorzata Sajna-Mataczyńska – fortepian,
Marcin Sikorski – fortepian
i Paweł Kroczek – klarnet

Podczas koncertu wystąpi również Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa, w skład której wejdą m.in. uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym oraz studenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Orkiestrę poprowadzi prof. Zdzisław Nowak.

Festiwal współfinansowany jest z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Partnerami Festiwalu są: Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pałac Jankowice, Zamek Rydzyna, BrassPoint,  Drukarnia i poligrafia Nowak, Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Posnaniensis, Goethe-Institut, Ruch Muzyczny, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Wherenowhere Art Gallery.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: POLMIC, Wielkopolskamagazyn.pl, muzycznapolska.pl oraz Radio Poznań. Więcej szczegółów na www.festiwalmadei.pl.

Ilość miejsc – ze względu na panującą sytuację – jest ograniczona. Wydarzenie będzie transmitowane online na naszym Facebook’u.


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 28 września 2020 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 21:00 | sobota – niedziela w godzinach 13:00 – 19:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl/procedury-covid-19