2020
X
25
niedz.
15:00

III Targi Senioralne – wykład „Mindfulness dla zdrowia… – także ONLINE!

…czyli jak za pomocą uważności osiągnąć spokój, harmonię i spełnienie w okresie starości i późnej starości”. 

Mindfulness oznacza uważną obecność. Jest to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę. To zauważenie tego, co się dzieje z nami i wkoło nas w danym momencie, chwila po chwili. To zdawanie sobie sprawy z własnych emocji i myśli, a także dostrzeganie sygnałów płynących z ciała.

Praktyka uważności poprawia pamięć i koncentrację, skraca czas reakcji, wzmaga kreatywność, zwiększa odporność organizmu i wytrzymałość psychiczną.

Mindfulness rozwija inteligencję emocjonalną oraz jest skutecznym antidotum na niepokój, stres, depresję, wyczerpanie i rozdrażnienie. A zatem osoby praktykujące uważność są szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia, a jednocześnie rzadziej doświadczają dyskomfortu psychicznego.

Przybliżymy uczestnikom zagadnienie Mindfulness w kontekście poprawy jakości życia seniorów i pokażemy w jak prosty sposób w każdym wieku można wykorzystać uważność, aby odkryć spokój, harmonię i pełniej cieszyć się życiem.

Monika Łuczak – psycholog, psychoterapeutka.  Nauczyciel MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) akredytowany przez Polski Instytut Mindfulness POLIM oraz The Institute for Mindfulness Based Approaches (IMA) z siedzibą w Bedburgu (Niemcy).  Certyfikowany nauczyciel MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living, czyli życie pełne współczucia w oparciu o uważność) Certyfikowany Provider TRE® (Trauma Releasing Exercises).

Prowadzi szkolenia dla psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych.

Trener zagadnień z zakresu psychologii oraz w rozwoju osobistego.

Na co dzień współpracuje z różnymi firmami i organizacjami wspomagając rozwój osobisty i zawodowy ich pracowników.  W prowadzonych szkoleniach wykorzystuje metody łączące psychologię, coaching biznesowy i Mindfulness. Jest psychologiem praktykiem, dzięki temu lepiej rozumie potrzeby managerów, pracowników i właścicieli firm. Od kilku lat wspiera ludzi, aby mogli lepiej zrozumieć siebie, swoje ciało oraz relacje z otoczeniem. Wspiera rozwój samoakceptacji oraz uważnej obecności, których celem jest osiągnięcie świadomego i pełnego życia.

Psychologia i Mindfulness to jej pasja. Dlatego też wciąż poszukuje nowości w tym obszarze, wykorzystując je później w swojej codziennej pracy.

Osobiście każdego dnia doświadcza wyjątkowej wartości z pielęgnowania uważności, akceptacji, ciekawości, otwartości, a także życzliwości i współczucia wobec siebie i innych.


W związku z panującymi obostrzeniami wydarzenie odbędzie się online na kanale Facebook Pałacu Jankowice. Zapraszamy: www.facebook.com/palacjankowice