2021
V
15
sob.
17:00

III Urodziny Pałacu Jankowice z perłą w tle

Lada dzień Pałac Jankowice obchodzić będzie 3. urodziny. To młoda ale ambitna instytucja, która z wielkim zapałem zdobywa nowe umiejętności, prężnie się rozwija i odważnie podejmuje wyzwania w pandemicznych realiach. Podobnie jak dla wielu z nas, rok 2020 był trudnym czasem dla pałacu, jego pracowników i przyjaciół. Trudno opisać tęsknotę jaką czujemy za naszą publicznością, żywym kontaktem ze sztuką i bezpośrednim uczestnictwem w kulturze. Zwłaszcza, że mieliśmy nadzieję, iż w rocznicę otwarcia spotkamy się z Wami w pałacowych i parkowych przestrzeniach.

Mimo wszystko zapraszamy do świętowania w wirtualnym świecie, na naszym kanale na YouTube 15. maja o godz. 17.00.  Wraz z grupą rekonstrukcji historycznej „Perły baroku” przeniesiemy się do epoki pełnej przepychu i bogactwa. Z pałacowych wnętrz będziemy transmitować między innymi pokazy tańców dawnych. Przygotowaliśmy dla Was opowieści o strojach cywilnych z epoki, prezentacje umundurowania oraz uzbrojenia żołnierzy z okresu wojen śląskich. Stawiamy na walor edukacyjny dlatego nie zabraknie quizów historycznych z nagrodami. Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Członkowie Stowarzyszenia „Perły baroku”, to pasjonaci historii, biorący udział w eventach historycznych organizowanych na terenie Polski oraz zagranicą. Stowarzyszenie powstało w roku 2016 z inicjatywy kilku osób, którym przyświecał jeden cel odtwórstwo historyczne. Taniec dawny, rekonstrukcja strojów cywilnych, etykieta dworska oraz kuchnia i życie codzienne w XVIII wieku. Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w nagraniach do fabularyzowanych filmów historycznych, wykorzystując zrekonstruowane stroje historyczne, byli organizatorami eventów historycznych w różnych miejscach w Polsce, brali udział w oprowadzaniu po komnatach pałacowych odgrywając scenki z życia mieszkańców w XVIII wieku i oraz zapewniali oprawę artystyczną na wydarzeniach kulturalnych na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Są wśród nas tancerze, śpiewacy operowi, krawcowe, malarki, fotograficy, graficy oraz nieodzowni ludzie „złote rączki”, wspólnie tworzymy niezawodny zespół, który odnajduje się w historycznym świecie.