2021
X
24
niedz.
17:00

Koncert Andrzeja Wasilewskiego z okazji 50-lecia pracy artystycznej.

Debiutował 1970r. śpiewając wraz z dwoma kolegami I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w nieistniejącym już klubie „Od Nowa” na Św. Marcinie dwóch własnych kompozycji. Występował następnie sam na „Debiutach wiosny” w klubie „Nurt” należącym do Akademii Rolniczej, dziś Uniwersytet Przyrodniczy. To rodzicom i determinacji profesora Franciszka Zielińskiego, u którego pobierał nauki, zawdzięcza zamiłowanie do śpiewania i grania – najpierw na pianinie a potem również na gitarze. Dużą rolę w ćwiczeniu głosu i dyscypliny muzycznej artysty odegrał prof. Grochowalski.

Andrzej Wasilewski ułożył muzykę do około 70 wierszy różnych poetów a także swoich. Pierwsze melodie powstały do wierszy poznańskiej poetki Krystyny Frąckowiak, kolejne do wierszy takich poetów jak K.K. Baczyński, ks. J. Twardowskiego czy Jan Kochanowski. Będąc mieszkańcem Gminy Tarnowo Podgórne, w 2019 roku wystąpił w przeglądzie „Rozśpiewana Gmina”, a w czerwcu 2021 roku w Festiwalu Talentów i Pasji. Własne wiersze publikuje w czasopiśmie TarNowa KULTURA. Jak pisze o sobie: „bez muzyki i grania, moje życie straciłoby sens”.

Zapraszamy!


*rezerwacja telefoniczna bepłatnych wejściówek od 18. października pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8.00 – 20.00 | sobota – niedziela 12.00-20.00) Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl