2022
II
12
sob.
17:00

WYDARZENIE ODWOŁANE! Koncert Ãtma Quartet

WYDARZENIE ODWOŁANE!
Uważany za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych młodego pokolenia, powstał w 2016 roku i przez dwa lata działał pod nazwą New Music Quartet. Tworzą go absolwentki akademii muzycznych w Polsce i Niemczech – Katarzyna Gluza (skrzypce), Paulina Marcisz (skrzypce), Karalina Orsik (altówka) oraz Edyta Słomska (wiolonczela). Zespół od początku prowadzi intensywną działalność koncertową, popularyzując muzykę kameralną w kraju i na świecie, a szczególne miejsce w jego repertuarze zajmuje muzyka polska. Ãtma Quartet wystąpił na wielu znaczących festiwalach, takich jak m.in. Davos Festival (Szwajcaria), Quatuors à Bordeaux, Festival des Musiques d’Eté du Château de Lourmarin (Francja), Zeist Music Days (Holandia), Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Emanacje (Polska).

Zapraszamy 12 lutego o godzinie 17:00 do sali koncertowej Pałacu Jankowice na koncert, który organizowany jest we współpracy z Samorządową Szkołą Muzyczną w Tarnowie Podgórnym w ramach obchodów 10-lecia jej istnienia.

Kwartet został beneficjentem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2018), który umożliwił wydanie debiutanckiej płyty z dziełami kompozytorów polskich.


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 31. stycznia 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl