2019
XI
17
niedz.
16:00

Koncert „Droga przez ręce” – Duo fortepianowe La Valse’89

Koncert „Droga przez ręce” jest sumą wielu zdarzeń artystycznych, a jednocześnie wyjątkową okazją do niekonwencjonalnego obcowania ze sztuką muzyczną. Muzyce fortepianowej, wykonywanej na cztery ręce przez parę pianistów, towarzyszyć będzie obraz w postaci krótkich filmów, które – zastępując tradycyjne słowo o muzyce – prowadzić będą narrację dotyczącą samych wykonawców, prezentowanych utworów i ich twórców.

Duo La Valse’89 jest zespołem założonym przez małżeństwo: Annę Haas –Niewiedział i Piotra Niewiedziała – absolwentów poznańskiej Akademii Muzycznej. Duo powstało
z potrzeby realizacji pasji, jaką jest wspólne muzykowanie na jednym lub dwóch fortepianach. Swój artystyczny warsztat pianiści doskonalili u znakomitych pedagogów: prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Alfonsa Kontarsky’ego oraz Brachy Eden i Aleksandra Tamira. Na ich artystyczną drogę składają się przede wszystkim liczne koncerty kameralne w kraju i za granicą (m.in.: Szwajcaria, Hiszpania, Malta, Szwecja, Grecja, Izrael). Nie stronią od muzycznych wyzwań związanych
z wykonywaniem muzyki najnowszej (m.in. na festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna) czy współpracą z zespołami wokalnymi (Poznańskie Słowiki, InspiroEnsemble).

Podczas koncertu w Pałacu Jankowice w programie usłyszmy Sonatę F-Dur KV 497 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz fortepianowe utwory na cztery ręce Siergieja Rachmaninowa.


Darmowe wejściówki będą dostępne od 4 listopada 2019 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.