2019
VIII
10
sob.
16:00

Koncert musicalowo-operetkowy – Sopranissimo

Trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym znaczące sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Wspólnie postanowiły wykorzystać własny talent, pracowitość oraz umiejętności i połączyć je w niezwykły, muzyczny koktajl urody, wspólnej pasji i harmonii. Wystąpiły już na wielu polskich scenach podczas różnych festiwali muzycznych, a tak-że na deskach estrad i teatrów operowych m.in.: Teatru Wielkiego w Poznaniu, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Baltica w Słupsku, Filharmonii  Częstochowskiej,  Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej i wielu innych.

Mowa o zespole Sopranissimo, czyli: Agnieszka Adamczak, Joanna Horodko i Agnieszka Sokolnicka, którym muzycznie towarzyszyć będzie zespół instrumentalny pod kierownictwem Dariusza Tarczewskiego.

Dotychczasowe koncerty zespołu Sopranissimo uwieńczone były owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w Jankowicach. Warto wspomnieć, że w październiku 2018 roku Artystki zostały uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii „Odkrycie Muzyczne Roku”.

To wszystko podczas otwartego koncertu plenerowego, na którym usłyszmy największe przeboje musicalowo–operetkowe.