2022
XII
10
sob.
17:00

Lata 20 i 30 – Niezapomniane melodie okresu międzywojennego.

„Lata 20. i 30.”  Niezapomniane melodie okresu międzywojennego

Magiczna epoka lat dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku inspiruje artystów po dzień dzisiejszy. Powstało wtedy mnóstwo niezapomnianych przebojów i szlagierów filmowych. Rekordy popularności bili artyści kabaretowi, których nieodłączną częścią były przebojowe piosenki komponowane przez m.in. Jerzego Petersburskiego – „Ja się boję sama spać”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Ta ostatnia niedziela”, „Tango milonga” czy Henryka Warsa autora m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Utwory wówczas wykonywane przez śmietankę międzywojennej piosenki polskiej Hankę Ordonównę, Zulę Pogorzelską, Adolfa Dymszę i Eugeniusza Bodo powracają dziś w interpretacji wielu znanych artystów.

Piosenki z tamtych lat oraz utwory najpopularniejszych gwiazd polskiej estrady lat 70′, 80′, 90′ takich jak Irena Santor, Kalina Jędrusik, Ewa Demarczyk czy Ewa Bem wybrzmią dla Państwa w Pałacu Jankowice już 10. grudnia o godz. 17.00. Podczas koncertu usłyszycie obdarzoną estradowym głosem Lidię Leitgeber – aktorkę scen muzycznych współpracująca z teatrem Scena na Piętrze w Poznaniu. Towarzyszyć jej będzie na fortepianie Sławomir Sikora – pianista estradowy na co dzień współpracujący z Piano Bar w Poznaniu.

Artyści udowodnią, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! Zapraszamy!

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 5.grudnia 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl