2022
VIII
08
pon.
11:00

Letnie warsztaty rysunku – szkice kolorystyczne

Letnie warsztaty rysunku w Pałacu Jankowice są propozycją dla młodzieży zainteresowanej rozwojem swoich artystycznych pasji. To również miejsce dla osób dorosłych, które pragną znaleźć odskocznię od codziennego życia i ciekawe hobby, a także spróbować swoich sił w twórczym działaniu.
Ten cykl czterech sierpniowych spotkań będzie dotyczył szkiców kolorystycznych jako realizacji założeń perspektywy malarskiej zgodnej z naturą lub czysto abstrakcyjnej. Celem pracy jest otrzymanie logicznej iluzji przestrzeni za pomocą perspektywy barwy i zróżnicowań ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy barwy. Podczas zajęć poruszona będzie kwestia wstępnej nauki kompozycji mającej na celu uporządkowanie otrzymanych przestrzeni.
Prowadzone przez dr sztuki Włodzimierza Trawińskiego pozwolą cieszyć się procesem twórczym w miłej atmosferze i nauczą osiągać wysoki poziom świadomości artystycznej wykorzystując wrażliwość i chęć wypowiadania się. Projekt zakłada cykl czterech spotkań realizowanych w pałacowej pracowni.
Na letnie warsztaty rysunku, zapraszamy młodzieży (14+) i osoby dorosłe. Na zajęcia należy zabrać podstawowe materiały takie jak papier linijkę, ołówki, gumkę, farby plakatowe lub akrylowe, pastele suche.
Pierwsze zajęcia odbędą się 8 sierpnia o godzinie 11.00. Kolejne spotkania zaplanowaliśmy 10, 12 i 17 sierpnia. Cykl zakończy się wystawą prezentowaną w Pałacu Jankowice.
*rezerwacja telefoniczna bezpłatnego udziału w cyklu warsztatowym od 25. lipca pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00 /sob. – Nd. w godz. 12.00 -20.00)