2020
II
16
niedz.
15:00

Miłości czar – koncert walentynkowy | *brak wejściówek

Zapraszamy na walentynkowy koncert w wykonaniu Artystów scen operowych – Lucyny Białas, Tomasza Raczkiewicza i Huberta Walawskiego.

Lucyna Białas – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Debiutowała na deskach Opery Nova w roli Papageny w „Czerodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. Jest członkinią zespołu muzyki dawnej Laboratoire de la Musique. Od 2010 współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Tomasz Raczkiewicz – śpiewak operowy, piosenkarz, aktor, kabareciarz, konferansjer.

Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Od 1996 roku solista Teatru Wielkiego w Poznaniu. Równolegle z pracą sceniczną artysta zajmuje się działalnością koncertową. W jego repertuarze znajdują się dzieła oratoryjne, światowe przeboje, a nawet piosenki kabaretowe. Szczególnie chętnie sięga po międzywojenne szlagiery.  Tomasz Raczkiewicz jest swoistym fenomenem, dysponującym rozległą skalą od barytonu do sopranu. Jeśli do tego dołożymy wartką i skrzącą się humorem narrację podczas prowadzonych przez artystę koncertów otrzymamy mieszankę gwarantującą niezwykłe doznania artystyczne.

Hubert Walawski – pochodzi z Krakowa. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie Tomasza Zagórskiego, oraz studia licencjackie w klasie Jerzego Mechlińskiego. W trakcie studiów pierwsze kroki na scenie stawiał współpracując z Operą Bałtycką w Gdańsku, oraz Operą Poznańską. W maju 2014 roku zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury, w kategorii najlepszy debiut śpiewaka, za rolę Bougrelasa w operze „Ubu Rex” K. Pendereckiego. Jest również zdobywcą Nagrody Specjalnej Związku Artystów Scen Polskich na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” 2015 w Warszawie. W 2017 został uhonorowany Stypendium Ryszarda Wagnera przez Towarzystwo Wagnerowskie w Chemnitz. W grudniu 2019 śpiewak został również laureatem Złotej Róży podczas VI edycji gali koncertowej „Bitwa Tenorów na róże” organizowanej przez Fundację StartSmart Alicji Węgorzewskiej.

Śpiewakom towarzyszyć będzie Kwartet Aulos w składzie: Karolina Modzelewska – flet, Mariusz Dziedziniewicz – obój, Krzysztof Mayer – klarnet, Dariusz Rybacki – fagot.

Zespół istnieje od 1997 roku, tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej – obecnie soliści orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wykonuje z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku – od mistrzów baroku do klasyki XX-wiecznej muzyki rozrywkowej. Był wielokrotnie gościem Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju, Festiwalu Mozartowskiego w Poznaniu, Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wolsztynie, brał udział w koncertach Festiwalu Ave Maria w Czeladzi, wielkopolskiego festiwalu Musica Sacra – Musica Profana.  Zespół uświetniał ważne uroczystości, takie jak np. wręczenie nagrody Człowieka Roku tygodnika Wprost, wręczanie Doktoratów Honoris Causa Akademii Medycznej, otwarcie siedziby Kulczyk Tradex, i wiele innych. Muzycy zespołu sami opracowują aranżacje swoich utworów, co obok radości grania, daje im też satysfakcję tworzenia, układania materii dźwiękowej zgodnie z własnym poczuciem estetyki.

Artyści wykonają takie utwory, jak: „Brunetki, blondynki”, „Na pierwszy znak”, „Cheek to cheek” czy „Miłość Ci wszystko wybaczy”.


*bezpłatne wejściówki dostępne od 24 stycznia 2020 w godzinach otwarcia pałacu. Regulamin dystrybucji wejściówek oraz szczegółowe informacje dostępne są w biurze pałacu, na stronie: www.palacjankowice.pl oraz pod numerem telefonu: 61 10 10 400.