2021
XI
08
pon.
15:00

O rozmawianiu, przemawianiu i mówieniu – spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem

Zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, znanym językoznawcą, wybitnym specjalistą w zakresie języka polskiego, jednym z największych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Porozmawiamy o rozmawianiu, przemawianiu i mówieniu.

Pomysł spotkania z profesorem zrodził się przy okazji powstawania książki „Wierszydła-Straszydła”  nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, Sylwii Łabędzkiej-Słaboszewskiej (książka została zilustrowana przez Dariusza Łabędzkiego, znanego rysownika, karykaturzysty i portrecisty, prywatnie ojca autorki). Bohaterem jednego z wierszy jest właśnie prof. Jerzy Bralczyk. Jest nam niezmiernie miło, że Pan profesor wyraził zgodę na to, by oficjalna premiera książki miała miejsce w Jego obecności.

 

Fot. JACEK DOMIŃSKI/REPORTER, East News


*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 3. listopada 2021 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl