2021
X
23
sob.
13:00

Oko na Seniora – Dzień prawa spadkowego. O pisaniu testamentów.

Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że po naszej śmierci wszystko odziedziczą nasi potomkowie, dlatego też nie podejmujemy żadnych działań mających na celu uporządkowanie spraw spadkowych. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że kwestie te nie są tak oczywiste i brak wiedzy oraz decyzji może spowodować wiele komplikacji. Podczas warsztatów, w przystępny sposób zostaną omówione zagadnienia związane między innymi z zasadami dziedziczenia, podziałem spadku, zapisem windykacyjnym oraz prawidłowym sporządzaniem dokumentów własnoręcznych. Problemów związanych ze spadkiem jest mnóstwo, dlatego też warsztaty prowadzone przez eksperta, wyjaśnią w praktyce i na przykładach trudne zapisy kodeksu cywilnego.

Każdy ma prawo rozporządzać swoim majątkiem i świadomie podjąć decyzje dotyczącą przekazania go po naszej śmierci. Jeszcze 10 lat temu możliwości rozdysponowania majątkiem w zapisach testamentowych były w Polsce ograniczone. Obecnie po zmianach, możemy swobodnie o tym decydować, pod warunkiem, że znamy zasady sporządzenia ważnego testamentu. Na warsztatach seniorzy dowiedzą się, jak prawidłowo sporządzić testament własnoręczny, co możemy w takim testamencie uwzględnić, czy jeden testament mogą sporządzić małżonkowie, czy konieczne jest sporządzenie testamentu u notariusza, jak zapisać poszczególne przedmioty w testamencie, czy możemy kogoś wydziedziczyć w testamencie i na jakich zasadach. W przystępny sposób zostaną wyjaśnione trudne zagadnienia zawiązane z testamentami.

Dzień poradnictwa prawa spadkowego, odbędzie się w sobotę 23 października 2021r. w Pałacu Jankowice o godzinie 13.00. Po wykładzie przewidziane są dwie godziny indywidualnych konsultacji, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z porady z zakresu prawa spadkowego lub poradnictwa prawnego. Wykład oraz konsultacje poprowadzą specjaliści z wrocławskiej Fundacji LexCultura.


*rezerwacja telefoniczna bepłatnych wejściówek od 18 października pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8.00 – 20.00 | sobota  – niedziela 12.00-20.00) Procedura uczestnictwa w koncertach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl