2022
III
12
sob.
14:00

Oko na Seniora: udary, zawały, Parkinson, Alzheimer

Choroby układu ruchu i krążenia często są jednym z najczęściej występujących schorzeń
u Seniorów. Wraz z upływającym czasem, pojawiają się niedomagania w funkcjonowaniu poszczególnych narządów i całych układów organizmu najpowszechniejsze z nich to choroby układu sercowo-naczyniowego, osteoporoza i choroby zwyrodnieniowe stawów oraz zaburzenia pamięci. Zmiany zachodzące w organizmie wynikające ze schorzeń, powodują pogorszenie ogólnej sprawności, prowadząc często do utraty samodzielności. Aby świadomie zmierzyć się z problemami, które najczęściej dotykają Seniorów. Zapraszamy na spotkanie połączone z warsztatami, które poprowadzi wieloletni ratownik medyczny Paweł Kornacki, przybliżając tematykę zapobiegania, profilaktyki a także rozpoznawania objawów najpopularniejszych chorób w starości.

Podczas pierwszego spotkania w dniu 5. marca 2022 w godzinach 14:00 – 17:00 zostaną omówione tematy związane z cukrzycą oraz osteoporozą.
Kolejne spotkanie, które odbędzie się 12. marca 2022 również w godzinach 14:00 – 17:00, będzie dotyczyło chorób Parkinsona
i Alzheimera a także nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, udarów i zawałów. Ważnym elementem obu spotkań będą warsztaty z resuscytacji krążeniowo – oddechowej i jakże kluczowej w wielu wypadkach pozycji bezpiecznej.
Spotkania, obejmujące część wykładową i szkoleniową wraz z przerwą kawową odbędą się w Pałacu Jankowice.

 

* Liczba miejsc – ze względu na panującą sytuację – jest ograniczona; rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 28. lutego 2022 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl