2019
XII
15
niedz.
14:00

Oko na Seniorów – spotkanie z ortopedą

Serdecznie zapraszamy na wykład, który poprowadzi znakomity ortopeda i traumatolog – lek. med. Wojciech Pieczkowski. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Wojciech Pieczkowski – lekarz medycyny z dyplomem Akademii Medycznej w Poznaniu. Karierę w zawodzie lekarza roizpoczął stażem w poznańskim Szpitalu Raszei. Będąc lekkoatletą znalazł zainteresowanie w medycynie sportowej i już jako lekarz zajmował się urazami sportowymi w zakładzie WSWF-u kierowanym wówczas przez docenta Jana Fibaka.

Przez 25 lat kierował dużym oddziałem ortopedycznym w Szpitalu Ladysmith w prowincji Natal, w RPA. Na przestrzeni tych lat zyskał  rozległe doświadczenie w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu u dorosłych i dzieci. Było ono podbudowane uczestnictwem w dziesiątkach kongresów, kursów i warsztatów niemal w każdej dziedzinie ortopedii, głównie w RPA, ale też w Europie i USA.

Polskie kwalifikacje ortopedyczne jako specjalista potwierdził specjalistycznym egzaminem w RPA (Pretoria 1988) i europejskim egzaminem UEMS – EBOT (Turyn, Włochy 2006) uzyskując w tym ostatnim tytuł: Fellow of European Board of  Orthopaedics and Traumatology. W latach 2007 -2011 pracował na stanowisku konsultanta ortopedy w The Queen Elizabeth Hospital w King’s Lynn, Norfolk, UK.