2023
II
19
niedz.
17:00

Padam, Padam – koncert Lucyny Winkel-Sobczak [ODWOŁANE]

„Padam” to spektakl muzyczno-teatralny oparty na szlagierach oraz wątkach biografii paryskiej pieśniarki Edith Piaf, która oczarowała swoim śpiewem niemal cały świat. Piosenki Edith Piaf w wersji polskiej usłyszymy w Pałacu Jankowice 19 lutego o godz. 17.00. Zaśpiewa wówczas dla Państwa Lucyna Winkel – Sobczak. Aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu, a zarazem autorka scenariusza tego wyjątkowego  spektaklu. Artystce towarzyszyć będzie wirtuoz fortepianu, dobrze już znany gościom pałacu, Sławomir Sikora, pianista estradowy na co dzień współpracujący z Piano Bar w Poznaniu.

W prezentowanym programie artystycznym usłyszymy 13 piosenek z repertuaru Edith Piaf po polsku. Nie zabraknie takich utworów jak  „La Vie en Rose”, „Padam… Padam…”, „Non, Je Ne Regrette Rien” i „Milord”. W spektaklu wykorzystano także fragmenty autentycznych wypowiedzi Piaf oraz komentarze na jej temat.

Lucyna Winkel-Sobczak to aktorka i solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Studium Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu. Po otrzymaniu tytułu magistra sztuki aktorskiej rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu. Jej zainteresowania muzyczne sprawiły, że od 2003r. związała się z poznańskim Teatrem Muzycznym.  Występowała także z kabaretem Afera w (latach 2000 – 2004) a w roku 2003 założyła Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Via Activa oraz teatr dla dzieci – Studio Teatralne Blum. Zamiłowanie do śpiewu zaowocowało powstaniem jej autorskich recitali: „Padam”, „Kobieta Anioł” oraz „Brel”. W swoim dorobku posiada liczne partie pierwszoplanowe w spektaklach takich jak Skrzypek na dachu, Pinokio, Kto się boi Virginii Woolf, Edith i Marlene, Wesele Figlary, Cabaret. Obecnie można oglądać ją w spektaklach: Irena, Piękna i Bestia, Rodzina Adamsów, Virtuoso, Pippin, Zakonnica w przebraniu, Kombinat, Madagaskar-musicalowa przygoda. Otrzymała liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania (1994), I Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej (2002), czy Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa da Studia Teatralnego Blum (2014).

Na muzyczny spacer po Paryżu, zapraszamy serdecznie do Pałacu Jankowice 19 lutego 2023 r. o godz. 17.00.

 

Rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 13. lutego 2023 pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl