2022
VII
16
sob.
21:30

Pałacowe kino plenerowe „Na noże”

Pałacowe kino plenerowe poleca się na letnie wakacyjne wieczory.
Pierwszy seans filmowy 16 lipca.
Start godz.21:30
Zobaczymy wówczas pełną zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń, zabawną komedię kryminalną, w gwiazdorskiej obsadzie. „Na noże ” to amerykański film kryminalny z 2019, napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Riana Johnsona. Film miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 7 września 2019.
„Na noże” to znakomita i wielokrotnie wyróżniana na światowych festiwalach filmowych komedia kryminalna, której inspiracją byłą twórczość ikony literatury detektywistycznej – brytyjskiej pisarki Agathy Christie.
Produkcja nominowana do Oskara i Złotych Globów.
Zatem o czym jest ten film?!
Historia skupia się na kryminalnej intrydze, której bohaterami jest pewna bardzo bogata rodzina. Otóż w dzień swoim 85 urodzin, znany pisarz i głowa rodziny, Harlan Thrombey zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach. Coś, co wydawałoby się wypadkiem, może okazać się morderstwem, gdyż do detektywa Blanca ktoś wysyła list z ofertą pieniężną, by ten zajął się zbadaniem śmierci seniora.
Detektyw, mający bardzo specyficzne metody działania, w wielkiej rodzinnej posiadłości prowadząc dochodzenie, wkrótce odkrywa wiele sekretów i tajemnic rodzinnych. Okazuje się, że każdy z najbliższych mógł mieć powód do zabicia staruszka.
Na film zapraszamy 16 lipca 2022 r. o godzinie 21.30 do parku przy Pałacu Jankowice. Możecie zabrać ze sobą kocyki, maty piknikowe lub ulubione wygodne krzesełka;-)
Kolejne seanse zaplanowaliśmy 30 lipca oraz 9 sierpnia ( piątek )
W razie niepogody projekcje filmów będą odwołane.