2022
XI
14
pon.
17:00

„ Pięknie Żyć ” Koncert Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. W repertuarze przygotowanym z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dnia 14 listopada o godzinie 17.00 w Pałacu Jankowice, odbędzie się koncert Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym.

Chór powstał w styczniu 2020 r. z  inicjatywy Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym, przyjmując  nazwę „Pięknie żyć”. Pod kierownictwem maestro Bartosza Melosika dziewiętnastu zapaleńców, z ochotą przystąpiło do intensywnych ćwiczeń. Choć pandemia przerwała na pewien czas pracę śpiewaków, nie przeszkodziło to im  jednak, aby pomimo obiektywnych przeszkód przygotować program na inaugurację nowego roku akademickiego w roku 2021 oraz w roku 2022. Chór dwukrotnie wystąpił na spotkaniach świąteczno-noworocznych śpiewając piękne, polskie kolędy. Zespół aktualnie liczy 22 członków i mamy nadzieję, że po swoim pierwszym koncercie w naszym pałacu, zyska sobie grono nowych sympatyków oraz miłośników ich występów i twórczości artystycznej.

W repertuarze przygotowanym na to wydarzenie usłyszymy polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Zapraszamy serdecznie do Pałacu Jankowice 14 listopada o godzinie 17.00.