2023
VI
11
niedz.
17:00

Pojedynek duetów

Festiwal Muzyczny Duetomania już po raz trzeci zaprezentuje najpiękniejsze klasyki duetów oraz niespotykane zestawienia instrumentalne, oryginalne aranżacje muzyczne i wyjątkowe brzmienia. Na Inauguracyjny koncert 3. Festiwalu Muzycznego Duetomania” Pojedynek duetów” zapraszamy 11 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 do Pałacu Jankowice.

Jednym z zespołów, które zaprezentują swoje umiejętności podczas tego wydarzenia, będzie Simitu Duo. Składający się z Jakuba Kaszuby (obój, baryton) i Michała Gajdy (akordeon). Duet powstał w 2010 roku i szybko zyskał uznanie publiczności. Muzycy zdobyli już wiele nagród na konkursach muzycznych, w tym II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie w 2011 roku. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany, obejmuje utwory oryginalne oraz transkrybowane, od muzyki baroku po współczesne, awangardowe kompozycje.

Drugim zespołem, który wystąpi podczas Festiwalu Duetomania, będzie Duo Toccanto. Sopranistka Maria Antkowiak i pianistka Julia Wolańska tworzą duet od 2017 roku, ale już wcześniej koncertowały wspólnie biorąc udział w przeróżnych projektach. Artystki mają na swoim koncie wiele koncertów i występów na festiwalach muzycznych w Polsce, Niemczech, Włoszech, na Węgrzech oraz w Chinach, gdzie zadebiutowały w jednych z największych sal koncertowych. Ich repertuar obejmuje muzykę musicalową, operetkową i alternatywną, ale najczęściej występują z recitalami pieśniarskimi, wykonując utwory najwybitniejszych kompozytorów pieśni.

W koncercie „Pojedynek duetów” oba zespoły zaprezentują swoje umiejętności, prezentując publiczności nie tylko różnorodne style muzyczne, ale również różnorodne instrumenty i składy instrumentalne. Nowatorskie połączenie akordeonu z obojem można będzie porównać z klasycznym duetem pieśni, czyli połączeniem głosu (sopranu) i fortepianu.

Duety to najbardziej intymna forma kameralistyki. Podejmowana jest przez najznamienitszych artystów. Należy tu przywołać fenomenalny duet Marthy Argerich z Nelsonem Freire czy duet Rafała Blechacza z Bomsori Kim.

Koncert ten z pewnością zachwyci wszystkich melomanów, którzy kochają kameralną muzykę i cenią sobie doskonałą jakość wykonania. Współorganizatorem koncertu jest Atelier Muzyki Kameralnej.

Zapraszamy serdecznie!

A.S-F

*rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek od 5 czerwca 2023 r. pod nr tel.: 61 10 10 400 (pon. – pt. w godz. 8.00 – 20.00  /sob. – Nd.  w godz. 12.00 -20.00). Procedura uczestnictwa w wydarzeniach oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl