2022
VII
23
sob.
17:00

Spotkanie autorskie z Kat Piwecką

Zapraszamy na polską premierę wystawy fotograficznej IN LOVE WITH PORTUGAL, którą można oglądać od 1 lipca do 31 sierpnia w pięknych wnętrzach Pałac Jankowice codziennie w godzinach otwarcia pałacu.
W sobotę 23 lipca o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego Katarzyna Piwecka opowiadać będzie o swojej miłości do Portugalii i już prawie 10 letniej pracy w tym uroczym kraju. Ponadto osobiście oprowadzi Was po wystawie.
Wystawa IN LOVE WITH PORTUGAL to 30 zdjęć wybranych spośród tysięcy fotografii pokazujących najpiękniejsze miejsca w Portugalii, powstałych podczas wieloletniej pracy nad sprzedawanym na całym świecie albumem fotograficznym IN LOVE WITH PORTUGAL.
https://katpiwecka.com/product/album-in-love-with-portugal/
Kat Piwecka – polska fotografka zakochana w Portugalii wydała album fotograficzny „In Love With Portugal”. Album ten to historia miłości opowiedziana pięknymi kolorowymi zdjęciami. Jak sama autorka zdjęć mówi, powodów do zakochania się w tym kraju miała mnóstwo, bo przecież, jak można przejść obojętnie obok skalistych klifów, zacisznych zatoczek i skał o najróżniejszych kształtach z tajemnymi tunelami prowadzącymi do dzikich plaż w Algarve, dziesiątek kilometrów piaszczystych plaż i wydm na nieodkrytym jeszcze wybrzeżu Costa Vicentina ciągnącym się na południe od Lizbony aż do Przylądka Świętego Wincenta, sentymentalnej Lizbony z zabytkowymi żółtymi tramwajami, wijącymi się pod górę brukowanymi uliczkami i melancholijnymi pieśniami fado oraz urokliwych małych miasteczek z białymi domami ozdobionymi niebieskimi i żółtymi paskami w regionach Alentejo i Centro. Nie ma, chyba nikogo na kim nie zrobiłyby wrażenia gigantyczne oceaniczne fale i tym samym raj dla surferów, czy też najpiękniejsze na świecie słodkości oraz popijana przy tym aromatyczna kawa, tak często jak tylko się da.
Klimatyczne Porto położone nad rzeką Duoro z licznymi piwnicami winnymi, tętniącą życiem nadrzeczną Ribeirą i pięknymi mostami oraz wszechobecne ceramiczne płytki azulejos, które zdobią każdą niemal kamienicę i słynne kolorowe parasolki zawieszone nad ulicami podziwiać można również w Pałacu Jankowice.
Dowiemy się m in. czy da się dzielić serce na dwa kraje? Dla Katarzyny Portugalia jest miłością, drugim domem obok Polski. Krajem, który wciąż odkrywa i nie przestaje się dziwić, jaki jest piękny. Jest miejscem, do którego już zawsze będzie ona wracać.
„Nawet jeśli jestem akurat w Polsce, w moim sercu i duszy jestem tam – nad moim oceanem. Kiedy tylko zamknę oczy, pod nogami czuję piasek i słyszę nieustający szum fal i wiatru. Codziennie słucham portugalskiego radia, oglądam portugalskie wiadomości i rozmawiam z portugalskimi przyjaciółmi, których nazbierała się już spora grupka po tylu latach”.
Jeśli chcecie osobiście poznać Kat Piwecką jak również usłyszeć wiele innych interesujących sekretów i ciekawych historii oraz anegdot związanych z prawie 10 -letnim fotografowaniem Portugalii ponadto zdobyć album fotograficzny z autografem oraz drobnym portugalskim upominkiem od autorki zapraszamy serdecznie 23 lipca 2022 r. o godzinie 17.00 do Pałacu Jankowice.
* rezerwacja telefoniczna bezpłatnych wejściówek pod numerem telefonu: 61 10 10 400 (poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 20:00 | sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00). Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.palacjankowice.pl.