2020
XII
20
niedz.
16:00

Świąteczne dźwięki – koncert online: Denisa Jarczak – Kaczmarska i Radosław Mateja

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na koncert online, który wyemitujemy na naszym kanale YouTube w przedświąteczną niedzielę – 20 grudnia o godzinie 17:00.

https://www.youtube.com/watch?v=EH_UfyEZPDs&feature=youtu.behttps://youtu.be/EH_UfyEZPDs

W przestrzeniach sali koncertowej wystąpią artyści na co dzień związani z Teatrem Muzycznym w Poznaniu:

Denisa Jarczak – Kaczmarska (wokal) – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. B. Zielińskiego w Wągrowcu. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku zootechnika. Od 2010 roku solistka Chóru Akademickiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, a później Beaty Bielskiej. Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność śpiew musicalowy.

Brała udział w wielu projektach muzycznych o profilach klasycznych i rozrywkowych, m.in.: Requiem T. Mansuriana, Zbigniew Wodecki – Mój Jubileusz, Audiofeels on the rocks czy Tribute to Michael Jackson Symfonicznie.

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu zadebiutowała w 2016 r. w musicalu Jesus Christ Superstar, podczas obchodów Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Stałą współpracę  rozpoczęła w 2017 roku. Obecnie można ją oglądać w takich spektaklach jak Zakonnica w przebraniu, Footloose (rola: Urleen), Madagaskar – musicalowa przygoda (rola: Mort), Nine, Pippin, Księga Dżungli, Virtuoso i Evita.

W muzyce ceni sobie jej piękno, które uwrażliwia ją na otaczający nas świat, a sam musical pozwala jej wcielić się w wymarzone postacie, poczuć ich historię i charakter.

Radosław Mateja (fortepian) – w 2019 roku otrzymał stopień naukowy doktora kompozycji. W 2015 r. z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Kozuba, jest również absolwentem studiów licencjackich w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. Obecnie wykłada w macierzystej uczelni. Jego kompozycje i aranżacje były wykonywane m.in. przez orkiestry Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu oraz Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, Teatr Wielki i Teatr Muzyczny w Poznaniu.

W 2013 roku z rąk Leszka Możdżera, przewodniczącego międzynarodowego jury Transatlantyk Instant Composition Contest, otrzymał III nagrodę za muzykę spontanicznie skomponowaną do filmu na oczach publiczności. Dwukrotnie przyznawano mu stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, trzykrotnie Stypendium Rektora macierzystej Uczelni za osiągnięcia naukowe i artystyczne, a w 2016 roku otrzymał także Stypendium Miasta Poznania dla Młodych Twórców.

W roku 2015 odbyła się premiera jego kameralnej opery dla dzieci „Mikołajek i inne chłopaki” w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz prawykonanie utworu dyplomowego De profundis na orkiestrę symfoniczną przez zespół Filharmonii Sudeckiej. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu pełnił funkcję kierownika muzycznego światowej prapremiery musicalu Virtuoso o Ignacym Janie Paderewskim oraz dyrygenta spektakli Zakonnica w przebraniu, Pippin i Księga dżungli.

Duet wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

Przyjemnego odbioru! 😊